S nápadem v Šemberově ulici přišel Olomoucký spolek okrašlovací v čele se zdejším rezidentem Richardem Benýškem. Jarní výzdobou uličky navázali na velký úspěch vánoční Ježíškovy aleje. Do zdobení se i tentokrát zapojili nejen sousedé, ale stejně jako během adventu využily nabídky olomoucké školy a školky a ozdůbkami rozzářily „svoje“ břízky.

Olomoucké Velikonoce na Horním náměstí. Ilustrační foto
Velikonoční trhy na olomouckém náměstí potrvají 11 dní. Co nabídnou

Zdobit se tento týden bude i jinde na Olomoucku. V Litovli ve čtvrtek přivezou technické služby na náměstí velikonoční břízu, a tu si mohou obyvatelé sami zkrášlit jarními dekoracemi. Kromě toho mohou jarní výtvory připevnit i na zábradlí u Nečízu na náměstí.

V neděli 2. dubna od 16 hodin budou zdobit svůj velikonoční strom na Masarykově náměstí obyvatelé Uničova. Chybět nebude žebřík, žebříkolezci a velikonoční zajíci. Velikonoční ozdoby si mohou zájemci zhotovit na nedělní velikonoční výtvarné dílně spolku Gaudolino v muzeu vězeňství, a to od 13.00 do 16.00.

„Svátky jara podtrhne nedělní ochutnávka domácích jidášů. Jidáše jsou sladké velikonoční pečivo z kynutého těsta slazeného medem; zdarma je obdržíte ke každé zakoupené kávě, čokoládě nebo čaji v Kafe Naproti,“ lákají organizátoři na uničovskou oslavu jara.

Bílý kámen, cykloturistická akce ve vojenském prostoru Libavá. Ilustrační foto
Bílý kámen v květnu nebude, termín odsunuli kvůli výcviku na Libavé

Velikonočními motivy nabitý bude i sobotní venkovský trh ve Šternberku, který se koná od 7.30 do 12.30 na Horním náměstí. V nabídce budou opět kvalitní dobroty. Zájemci se ale taky mohou přiučit, jak se pletou pomlázky. Pro děti jsou připravené dílničky a ke zhlédnutí bude i malý „zvěřinec“.