„Krajský soud v Ostravě potvrdil rozsudek Okresního soudu v Olomouci, kterým bylo rozhodnuto o určení neplatnosti rozvázání pracovního poměru Luďka Krystýna. Soud se ztotožnil se ze závěry Okresního soudu,“ uvedla včera Barbora Plchová, tisková mluvčí Krajského soudu v Ostravě.

„Vedení úřadu práce nesplnilo svou povinnost a nenabídlo žalobci pracovní místo. Odůvodňovali to tím, že Krystýn byl trestně stíhán. Jejich obrana ale v tomto případě nebyla důvodná, protože navenek neprojevili vůli. Nenapsali to do výpovědi a žalobce neseznámili před podáním výpovědi s tím, že mu místo nenabízí právě kvůli trestnímu stíhání,“ odůvodnil v lednu letošního roku své rozhodnutí soudce Okresního soudu v Olomouci Libor Brokeš.

„Poté co obdržíme písemné vyhotovení rozhodnutí, je možné jednání o náhradě ušlé mzdy,“ uvedl Krystýnův právní zástupce Roman Dvorský.

Právní zástupce vedení úřadu práce má ještě jako opravný prostředek, možnost dovolání. To, je ovšem možné jen v ojedinělých případech a rozhoduje o něm soud.

„Máme rozsudek, který je potvrzený a budeme se podle něj chovat. Co bude dál, se teprve uvidí,“ doplnil ředitel olomouckého Úřadu práce Roman Chlopčík.