„Nové pracoviště KSSZ pro Olomoucký kraj se pro klienty otevře hned v pondělí 26. května, už od středy 21. května ale bude v nové budově veřejnosti k dispozici podatelna,“ uvedla mluvčí České správy sociálního zabezpečení Štěpánka Filipová.

Upozornila na to, že během stěhování dojde k odpojení počítačové sítě. KSSZ pro Olomoucký kraj tak nebude moci přijímat elektronickou poštu. Všechny e-maily se odesílatelům vrátí zpět s informací o nepřevzetí.

Díky novému pracovišti tak občané budou mít k dispozici služby z oblasti sociálního zabezpečení pod jednou střechou.

„Na tř. Kosmonautů se totiž přestěhují všechny odbory včetně zaměstnanců z odloučených pracovišť. Nová budova bude bezbariérová, její součástí bude i klientské centrum s elektronickým vyvolávacím systémem, kde si lidé budou moci vyřídit většinu svých věcí z oblasti sociálního zabezpečení. Číslo telefonní ústředny pak zůstane stejné 585 708 111,“ doplnila mluvčí.

Nové pracoviště KSSZ pro Olomoucký kraj vzniklo v objektu někdejší Sigmy Olomouc, který koupila Česká správa sociálního zabezpečení. Celkové investiční náklady a náklady na rekonstrukci byly přibližně 143 milionů korun.