V polovině května by na místě, kde sídlila lékárna již v 15. století, měla otevřít prodejna zdravotnických potřeb.

Na výjimečnou adresu v historickém domě naproti radnice se přesunula provozovna, kterou lidé znají z pasáže mezi Horním náměstím a třídou Svobody.

Bývalá benzinová pumpa ve Velkomoravské ulici v Olomouci, kde se chystá otevření první kamenné pobočky Mama’s burger. Jde o nový projekt úspěšného ostravského podniku, na kterém spolupracuje šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.. Duben 2024
Ostuda na průtahu Olomoucí je pryč. Burgrárna spojená s Pohlreichem brzy otevře

„Věříme, že otevřeme v první polovině května. Musíme dořešit nějaké technické věci, například internetové připojení,“ poznamenala pracovnice prodejny zdravotních potřeb. „Jinak je vše připraveno," rozhlédla se po starobylé prodejně s novým sortimentem.

Větší a pro zákazníky atraktivnější prostory umožní provozovatelkám rozšířit nabídku. Třeba o diabetickou obuv na předpis.

V centru Olomouce v tomto týdnu skončila další prodejna masa a uzenin. Přesouvá se jinam, 29. března 2024
V centru Olomouce zavřela další masna. Provozoven neubývá, ujišťuje radnice

Krajinská lékárna v Olomouci zavřela zhruba před třemi lety, když tehdejší provozovatelka odešla do penze a nepodařilo se najít nástupce.

Přízemí třípatrového nárožního domu do té doby sloužilo nepřetržitě jako lékárna již od 15. století. První zde otevřel lékárník Fustin Prims roku 1571. Podle některých zdrojů šlo o obnovení činnosti, takže pozoruhodná historie lékárny na této adrese je pravděpodobně ještě delší.