Den Olomouckého kraje přilákal na výstaviště Flora, kde probíhal hlavní zábavný program pro rodiny s dětmi, přes čtyři tisíce návštěvníků. Bezplatného vstupu do zoologické zahrady na Svatém Kopečku využil rekordní počet lidí. „Přišlo 6265 turistů, což je trojnásobek běžného sobotního průměru. Velký zájem byl také o Den otevřených dveří v olomouckých muzeích. Do posledního místa diváci zaplnili i kino Metropol, kde se zadarmo promítal film Spiderman II,“ řekl za pořadatele akce Petr Albrecht.

S mimořádným zájmem lidí se setkal sobotní cyklovýlet Olomouckých kolařů. „Do pedálů šláplo dvaašedesát cyklistů. Nejmladší měl osm let, nejstarší přes šedesát. Všichni úspěšně dosáhli cíle, kterým byla Těšíkovská kyselka,“ pochvaloval si organizátor výletu Jaroslav Mikšaník. Zábavný program na výstavišti Flora potěšil stovky dětí. „Nejvíc se mi líbili policejní psi a kouzelník Harry Potter. Ještě budeme s bráškou soutěžit v chytání ryb na udici,“ těšila se šestiletá Monika Gábová z Olomouce.

Mimořádnou příležitost podívat se na hanáckou metropoli z téměř čtyřicetimetrové výšky využil také Pavel Žibrita z Olomouce. Jako jeden z mnoha dětských zájemců se totiž dostal na plošinu nového vysokozdvižného žebříku olomouckých profesionálních hasičů. „Ještě nikdy jsem na plošině tak vysoko nebyl. Vůbec jsem se nebál, klidně bych vyzkoušel i mnohem větší výšku,“ tvrdil jedenáctiletý školák z Olomouce. Na „projížďku“ vysokozdvižným žebříkem se na Floře stály fronty. „Zařízení máme teprve pár měsíců. Slouží pro záchranu osob z vysokých budov a po navléknutí hadicového vedení také k hašení požárů střech,“ prozradil o technické novince v hodnotě 17,3 milionu korun Libor Popp z olomouckého Hasičského záchranného sboru.

Příští rok mají oslavy Dne Olomouckého kraje probíhat několik dnů na různých místech kraje.