Krajští zastupitelé o dotacích rozhodli v pátek.

„Dostane je TJ Sokol Bohuňovice, město Kostelec na Hané, statutární město Jeseník, obec Senice na Hané a SK Uničov," řekl náměstek hejtmana Radovan Rašťák (ČSSD).

Přibližně osm a půl milionu korun z celkové částky poputuje také do Prostějova na výstavbu Národního olympijského centra.

„Pokud vznikne spolek, který nemá příjmy a peníze, je potřeba projektovou dokumentaci udělat. Dohodlo se, že přípravu projektové dokumentace a stavby bude hradit Olomoucký kraj," sdělil hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD) k příspěvku pro spolek Prostějov olympijský, který stavbu chystá.

Finanční příspěvky kraje navazují na dotační program Státní podpora sportu pro rok 2016, který vyhlásilo ministerstvo.

Úspěch v něm byl podmínkou pro získání dotace.

„Letos poprvé ministerstvo školství požádalo kraj o stanovisko, zda jsou projekty v souladu se strategickými programy rozvoje sportu a sportovní infrastruktury v regionu. Zástupci ministerstva chtěli také vědět, které projekty jsou pro kraj přínosné. Tuto součinnost považuji za velmi pozitivní krok," doplnil náměstek Rašťák.

Žádostmi neúspěšných uchazečů z programu ministerstva školství, kteří se i přesto rozhodli svůj projekt dokončit a požádali hejtmanství o finanční podporu, se budou v červenci zabývat krajští radní. Začátkem roku dosahovaly žádosti asi tří set milionů korun.