To vše a mnohé další čeká na návštěvníky v horském centru zábavy a sportu Kouty v sobotu 7. září, kde se uskuteční 2. ročník Olomoucko – Opolských her.

Pořadatelé navíc mají dobrou zprávu pro peněženky návštěvníků.

„Připravili jsme slevové akce, tou nejlákavější je poloviční jízdné na dvoukilometrovou lanovku z Koutů na Medvědí vrchol. Více než polovinu ušetří také pivaři, neboť první dvě stovky půllitrů budou k mání za deset korun," láká na akci jeden z pořadatelů Tomáš Hrbáček.

Na co se mohou návštěvníci Olomoucko – Opolských her těšit?

Už v devět hodin dopoledne vypukne v areálu Kouty soutěž hasičských družstev žáků O pohár starosty Loučné.

Jen o hodinu a půl později odstartuje otevřené mistrovství Jeseníků v discgolfu, což je hra určená do přírody s létajícím diskem a je odvozena od golfu.

V 11 hodin se zájemci mohou vydat za pochod přátelství po naučené stezce Rysí skála a od 12 hodin budou lákat pozonost návštěvníků nablýskané kapoty automobilových veteránů a raritních motocyklů.

„O dobrou náladu se postarají také hudební kapely. Od dvou hodin odpoledne budou znít po jesenických horách skladby v podání Dixielandu z Loučné nad Desnou, rockové kapely Overdrive či jesenické formace Yesblues," vyjmenoval další body programu Tomáš Hrbáček.

Návštěvníci mohou po celý den ochutnávat speciality na grilu a ošizeni nebudou ani děti, pro které pořadatelé chystají bohatý doprovodný program.

1. Olomoucko - Opolské hry - PROGRAM