Nový Charitní diář pro rok 2021 zaujme osobitým vzhledem. Je vyzdobený originálními kresbami dětí žijících na Haiti a Ukrajině, které doplňují jejich autentické citace. Lidé, kteří si diář za 300 korun koupí, přispějí celou touto částkou na humanitární projekty olomoucké Arcidiecézní charity na Haiti a Ukrajině.

Zájemci o krásný a nezvyklý diář pro sebe, své blízké, zákazníky nebo obchodní partnery si jej mohou objednat na info@acho.charita.cz. Kdo si objedná víc jak deset kusů, má poštovné k diářům zdarma.

Komediální muzikál Donaha! shlédnou diváci v odložené premiéře 4. září v Moravském divadle Olomouc.
Donaha! Olomoučtí činoherníci se promění ve striptéry

Na Ukrajině působí pracovníci ACHO už od roku 1991. Země zápolí s chudobou, korupcí a odlivem velkého množství obyvatel do zahraničí.

„Část získaných příspěvků za diář pomůže financovat projekt Studijní fond, díky němuž mohou na ukrajinských vyšších odborných školách studovat i sociálně slabí studenti. Jsou mezi nimi také ti, kteří opouští dětské domovy. Jsme pro ně podporou v začátku samostatného života,“ uvedla Dagmar Jurčíková z olomoucké Arcidiecézní charity.

Obyvatelům Haiti pomáhá ACHO od roku 2005. Jedním z charitativních projektů je Střecha nad hlavou, jehož prostřednictvím se Haiťané dostávají k lepším životním podmínkám. Právě na tento projekt bude určena část výtěžku z prodeje Charitního diáře pro rok 2021.