Akce Bochte pro hospic proběhne v kavárně Dobrodruhá ve středu od 11 do 17 hodin, kdy se koná takzvaný Papučový den. Na místě bude probíhat dobročinný prodej tradičních buchet, koláčů a kávy. Pro návštěvníky bude připravena lahodná káva, sladký moučník či balená buchta na cestu. Z výtěžku akce bude podpořen také mobilní hospic.

Připravena je rovněž online soutěž pro kuchařky a cukráře o nejlepší recept s fotografií, vítězové tří kategorií se mohou těšit na knihu předního cukráře Josefa Maršálka. Recepty s fotografií mohou zájemci posílat od 7. do 20. října na e-mail bochte@olomouc.charita.cz. Více informací o soutěži zájemci naleznou na webu Charity Olomouc www.olomouc.charita.cz.

V prvním říjnovém týdnu je již tradičně celorepublikově věnována pozornost domácí hospicové péči. Na Papučový den ve středu 7. října si vezmou papuče do práce nejen pracovníci hospiců a jejich přátelé, ale také mnohé známé osobnosti, které podporují přání terminálně nemocných lidí strávit závěr života doma.

„I v mimořádných podmínkách poskytujeme naši péči bez omezení a děkujeme všem, kdo se do akce Týden pro mobilní hospice aktivně zapojí,“ ocenila Leona Martinková.

Nová kavárna v Muzeu umění v Olomouci
Nová kavárna v Muzeu umění má originální výzdobu. Podívejte se