V loňském roce si lidé koupili více než tisíc kusů „dobročinných“ adventních kalendářů. Společnost pro ranou péči jejich prodejem tehdy získala přes sto tisíc korun.

„Vyřešte letos nákup adventního kalendáře jinak a pomozte nám čísla nejméně zdvojnásobit. Díky vaší pomoci v tom rodiny s dětmi s těžkým zrakovým nebo kombinovaným postižením nebudou samy a dostane se jim profesionální podpory,“ vyzvala Lenka Hovorková ze Společnosti pro ranou péči s tím, že do prodeje je připraveno dva tisíce kalendářů.

Speciální adventní kalendáře lze už nyní objednat na www.cokoladovykalendar.cz s dopravou až domů nebo je bude možné v druhé polovině listopadu vyzvednout v prodejně Elektro Vaďura na Horním náměstí v Olomouci. Zájemci si pro ně mohou po domluvě termínu přijet také přímo do olomoucké pobočky Společnosti pro ranou péči, která sídlí ve Střední Novosadské ulici číslo 52.

Profesionální podporu rodinám v těch nejtěžších životních situacích poskytuje Společnost pro ranou péči již 30 let.

„V Olomouckém kraji se aktuálně staráme o šest desítek dětí se zrakovým či kombinovaným postižením. Dalších deset rodin je již zařazeno do našeho pořadníku. Čekají, až se uvolní kapacity a dostane se na ně řada,“ vysvětlila Lenka Hovorková.

Podporu pro rozvoj zraku je dětem nutné poskytnout do sedmi let. Děti s těžkými vadami zraku nevidí běžné hračky. Díky speciálním pomůckám, které pro ně Společnost pro ranou péči upravuje „na míru“, si poprvé v životě hrají.