Zatímco na většině plováren se lidé mohou koupat až do prvního zářijového týdne, v Náměšti na Hané koupaliště uzavřeli už v úterý 21. srpna. „Koupaliště si letos na sebe opravdu nevydělalo, jsme ve ztrátách. Jen voda stála tři sta tisíc,“ zdůvodnila předčasné ukončení sezony starostka obce Marta Husičková(ODS). O zrušení náměšťské plovárny ale neuvažuje. „To bychom dětem nemohli udělat. O prázdninách by se neměly kde koupat,“ doplnila.

I Pavel Kolář, ředitel společnosti Olterm, která provozuje Plavecký stadion v Olomouci, označil téměř uplynulé léto z hlediska tržeb za bídné. „Dobré tržby jsme zaznamenali akorát v tropických dnech v červenci, venkovní bazén denně navštívilo i tisíc pět set lidí,“ uvedl Kolář. V této době na olomoucké koupaliště kromě místních zavítalo i mnoho skupin dětí z táborů a dalších výletů. Zbytek prázdnin Petra Koláře ale zklamal.

Plovárna v Bělkovicích-Lašťanech letos naopak zažila průměrnou sezonu. „Víkendy se kvůli počasí moc nevydařily, ale i tak jsme si zvláště v extrémně horkých dnech nemohli stěžovat. Přišlo i tisíc lidí denně,“ řekl starosta obce David Berka(nez.). Doplnil, že na bazén do Bělkovic-Lašťan přijíždí stále více Olomoučanů.

„Na tak velký počet obyvatel má město malé koupaliště. Asi proto jezdí z přeplněného olomouckého bazénu lidé raději k nám,“ uzavřel Berka.