V areálu olomouckého koupaliště je plavecký bazén, dětské brouzdaliště se skluzavkou a tobogán. Některým lidem však vadí málo stojanů na kola a málo občerstvení.

Kolem bazénů je rozlehlá travnatá plocha se stromy a?lavičkami. Lidé zde najdou i několik míst ve stínu pro maminky s dětmi.

„Jezdíme sem docela často. Sice teď bydlíme v Prostějově, ale tady jsme si to oblíbili a navíc syn nerad chodí na přírodní koupaliště. Nic nám tu neschází, snad jen trošku víc stínu,“ řekla sedmadvacetiletá Jaroslava Boháčková z Prostějova.

Návštěvníci mohou využít také lehátka. Pronájem na celý den stojí dvacet korun.

„Otevřeno máme od 9.00 do 20 hodin. Vstupné je na celý den pro dospělé sedmdesát pět korun a pro děti a důchodce šedesát korun. Po čtvrté hodině máme vstupné zlevněné, a to pro dospělé šedesát a pro děti padesát korun. Návštěvníkům také nabízíme zdarma padesát parkovacích míst,“ uvedl vedoucí provozu plaveckého bazénu Ivo Koláček.

V některých věcech ale koupaliště pokulhává. Největším problémem je nedostatek stojanů pro kola.

„Lidé si pořád stěžují, že je nemají kam dát. Dovnitř si je vzít nemůžou a před hlavním vchodem je jen pár stojanů, řekl devatenáctiletý David Kesler, který u vchodu prodával lístky. Někteří si také stěžovali na malý výběr občerstvení.

„Mohlo by tu být více stánků s občerstvením. Je tu vlastně jen jeden,“ postěžovala si třiasedmdesátiletá učitelka plavání Miloslava Matějů.

Lidé, kteří přijdou na olomoucké koupaliště, si hlavně pochvalují čistou vodu, spoustu sprch kolem bazénů a také dostatek možností pro děti. Koupaliště nabízí prolézačky a brouzdaliště pro děti do deseti let.

Pro dospělé je tu velký plavecký bazén se skokanskými můstky, posezení u restaurace a převlékací kabinky v přístavku společně s toaletami.

CENY OLOMOUCKÉHO VENKOVNÍHO BAZÉNU

Celodenní a od 16.00 do 20.00

Dospělí - 75 Kč a 60 Kč
Děti, důchodci - 60 Kč a 50 Kč