„Nejviditelnější novinkou jsou dvě nové skluzavky, kterými jsme nahradili staré, jež sloužily dětem zhruba dvacet let,“ lákal správce koupaliště Jaroslav Vyhnánek.

Pro pohodlnější a hlavně bezpečnější přístup k atrakci byl odstraněn provozem již narušený pochozí betonový potěr a nahrazen zámkovou dlažbou. Ostrůvek, který se využívá při opouštění bazénové vany k další jízdě na tobogánu, byl opatřen protiskluzovaou bazénovou fólií.

„Byly zrenovovány lavičky v odpočinkových zónách, rozšířeno bylo posezení pro podávání občerstvení,“ popisoval správce.

Koupací biotop v Litovli.
Biokoupaliště v Litovli otevřelo, bez roušek

Návštěvníci koupaliště s plaveckou částí o délce 25 metrů, atraktivním tobogánem, dětskými atrakcemi na travnatých plochách a dalším vyžitím, musejí počítat s omezeními v souvislosti s platnými plošnými opatřeními kvůli koronaviru.

„S otevřením jsme čekali, až se restrikce trochu rozvolní a pobyt bude pro návštěvníky příjemnější. Při relaxaci u vody nemusejí mít roušky, je však potřeba dodržovat rozestupy. V bazénu může být v jednu chvíli maximálně devadesát lidí, což v našich podmínkách není nijak omezující počet,“ sdělil Jaroslav Vyhnánek.

Celodenní vstupné na koupaliště letos bylo navýšeno o 10 korun. Dospělý návštěvník zaplatí 70 korun a dítě do 15 let 50 korun.

Vizualizace interního pavilonu pro SMN Šternberk
Ve Šternberku vyrůstá nejmodernější pavilon interny. Takto má vypadat