Pokud by takto korzovaly po plovárně, upozorní je na to, že mohou vzbudit pohoršení a ženu požádají, ať si vršek plavek oblékne. Na dece většinou slunění nahoře bez správci tolerují.

„Slunění bez horního dílu plavek neřešíme. Pokud dáma leží na dece, nikomu to nevadí,“ sdělil šéf plaveckého bazénu v Olomouci Ivo Koláček.

„Jestliže by takto chodila po areálu, doporučili bychom jí, ať se oblékne. Za sedm let, co jsem tady, jsem však žádnou stížnost na ženu bez plavek nezaznamenal,“ pousmál se Koláček.

Stejně by postupovali i v Majetíně a Uničově.

„Nahoře bez se může žena opalovat na dece, ale nesmí takto chodit po areálu,“ správce majetínské plovárny Lukáš Gregůrek. „Měli jsme s tím problémy – slečny bez plavek korzovaly do bufetu a rodiče si stěžovali, že jsou tam malé děti. Upravili jsme to v provozním řádu, kde je jasně stanoveno, že opalovat na dece ano, ale po areálu chodit ne. I když pro oko muže je to jistě hezký pohled,“ zažertoval správce uničovského koupaliště Josef Valenta.

Na paseckém koupališti ženy bez horního dílu plavek netolerují.

„Pouze v případě, že by tady byla úplně sama nebo v páru. Jinak ne. Ale zatím jsme to řešit nemuseli. V provozním řádu takové pravidlo zakotveno nemáme, ale s ohledem na malé děti bychom ženě doporučili, ať si vršek oblékne,“ poznamenala nájemkyně areálu Jitka Chudá.

Na olomouckém bazénu i zcela bez plavek

Úplně bez plavek se mohou zájemci oficiálně slunit na olomouckém bazéně.

„Na střeše sauny je nudistická pláž, kde návštěvníci mohou pobývat bez plavek,“ připomněl Ivo Koláček, správce areálu.

Ostatní umělá koupaliště v regionu samostatný prostor pro opalování zcela bez šatů nemají.

Správci plováren si tento týden mnou ruce. Oproti předchozím týdnům, kdy někteří zavřeli pro nezájem lidí, jsou totiž plochy kolem bazénů v obležení. „Leží se všude – od plotu k plotu,“ pochvaloval si Ivo Koláček úterní návštěvnost olomouckého areálu.

„Konečně nám počasí přeje. I když propad z minulých týdnů možná nedoženeme,“ přidal se Lukáš Gregůrek z Majetína.

Zmínil, že jen rozbory vody kvůli hygieně přijdou měsíčně na třináct čtrnáct tisíc korun, což je v případě nepřízně počasí a zcela prázdné plovárny pro obecní pokladnu zátěž.

Jaký máte názor na opalování "nahoře bez" na veřejných koupalištích?
Uvítali byste na Olomoucku větší počet vyhrazených míst s možností slunění zcela bez plavek?
Hlasujte v anketě v pravém sloupci, svůj názor či zkušenost můžete připojit v diskusi pod článkem.