Většina koupališť už přivítala první návštěvníky. Otevřely na začátku června.

Majetín: petanque i beach volejbal

Týden a půl se mohou lidé koupat v Majetíně. Při návštěvě bazénu si mohou všimnout nového hřiště na plážový volejbal a plochy na nohejbal. Zahrát si zde mohou nově také petanque.

„Odkoupili jsme tři sousední zahrady a rozšířili prostor, kam si mohou lidé položit deku a lehnout si. Chytáme ještě novou pergolu, která u hřišť doplní zázemí,“ popsal správce koupaliště Lukáš Gregůrek.

Pod čtyřech letech, kdy se neměnilo v Majetíně vstupné, si letos lidé připlatí. Dospělý za návštěvu dá o desetikorunu víc než loni. I přesto však cena zůstane příznivá.

„Je to padesát korun. Když lidé přijdou po 17. hodině, tak zaplatí jen polovinu. Zastupitelstvo se rozhodlo zdražit kvůli rostoucím nákladům,“ doplnil Gregůrek.

Koupaliště v Majetíně: Foto: DENÍK/Lucie Bukvová

Bělkovice mají nerezové schody

Novinky přichystali také v Bělkovicích-Lašťanech. Především starší a méně pohybliví plavci ocení nové schodiště do velkého bazénu.

„Měli jsme jako vstup jen schůdky, což některým lidem nevyhovovalo. Proto jsme se rozhodli vybudovat široké nerezové schody. O pětikorunu jsme zvýšili vstupné. Lidé nyní zaplatí za celodenní pobyt u bazénu padesát korun,“ popsal starosta Bělkovic-Lašťan David Berka.

Otevírací doba a ceník koupališť na Olomoucku

Převlékárny v Uničově, dětský koutek ve Šternberku

V Uničově zase pro návštěvníky opravili převlékárny.

Ve Šternberku bazén ohradili novým bezpečnostním zábradlím. Navíc si zde užijí i kondiční plavci. Čekají na ně totiž hned dvě vyhrazené dráhy.

„Připravili jsme také dětský koutek u restaurace. Loni jsme jej začali budovat a letos na jaře jsme jej dokončili. Děti tady mají houpačky a prolézačky. Vstupné jsme nechali stejné jako loni. Činí pětačtyřicet korun. Když bude hezké počasí, prodloužíme otevírací dobu na večerní koupání,“ přiblížil správce Zdeněk Jurča.

Letní bazén v Olomouci. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Krytý bazén v Olomouci zavře, letní mírně zlevní

O korunu a v některých případech o dvě zvýšilo vstupné vedení plaveckého stadionu v Olomouci. Od začátku května se opravuje krytá část bazénu. Zcela se veřejnosti uzavře od 1. července.

Lidé však mohou využít venkovního areálu. Pokud se zde chtějí vykoupat, potěší je pětiprocentní sleva.

„Rozhodli jsme se tak, protože se opravuje krytá část a budou zde různá omezení. Vstup bude možný jen od pokladen u letadla,“ řekla ředitelka stadionu Malgorzata Rapa-Katbeh.

Dělníci pracují na zateplení kryté plavecké haly a vymění také okna. Provoz vnitřní části bude obnovený na konci srpna.

Stejné vstupné jako loni zaplatí lidé v olomouckém aquaparku.

Litovel chystá velkou přestavbu

I na koupališti v Litovli se cena za pobyt u vody nezmění. Radní navíc plánují areál opravit. Pokud získají potřebné peníze z Evropské unie, začít by se mělo už letos na podzim.

Nové koupaliště by pak lidé poprvé okusili už příští sezonu. Čekat je bude koupání na přírodní bázi, bez chemie. Vedení města se totiž rozhodlo vložit peníze do rekreačního biotopu s kořenovou čističkou vody.