“Ohledně návštěvnosti jsme spokojeni. Já bych ani nechtěla, aby přišlo třeba sedm tisíc lidí, protože by tady bylo narváno, ale zájem je přesto velký a je tu stále plno. A nejen z Olomouce, přijeli dokonce i lidé z Čech, a z toho máme také radost. Chtěla bych, aby Kostkování bylo tak specifické, že si ho lidé najdou a přijedou třeba i přes půl republiky,” sdělila organizátorka akce Pavlína Wernerová.

Nehody na namrzlém mostě v Tovární ulici v Olomouci - 5. 12. 2018
Olomouc má nejbezpečnější silnice mezi krajskými městy. Kde jsou na tom nejhůř?

Kostkování také souvisí s akcí Svět kostek, který se konal na stejné místě loni na podzim.

“Tam se však víc vystavovalo. Teď je to zase víc o hraní, aby děti si mohly skutečně sáhnout na lego. Na výstavách modelů to lidé většinou obejdou a jdou domů, tady ale záměr byl, aby si opravdu mohli pohrát, takže je tu více jak čtyřicet disciplín. Další zajímavostí je, že přijali poznání stavitelé Lega z celé republiky, celá stavitelská špička, a právě ta vtahuje návštěvníky do her. A nadšení lidí je veliké,” vysvětluje organizátorka.

“Modely jsou tu ale také a je jich dostatek, přijelo vystavovat čtyřicet lidí,” dodává.

Konaly se i soutěže. “Na některých stanovištích od nás děti dostávaly nějakou Lego pozornost, například svítící dílky. A v neděli se také losovalo o deset Lego setů,” uvedla Pavlína Wernerová. 

Festival Rock na Statku ve Skrbeni
Rock na Statku rozezněl Skrbeň. A stovky lidí se báječně bavily. Podívejte se
Noční romská potyčka s přítomností policistů na ulici Újezd v Prostějově - 18. 5. 2019
Bitva jako z Hry o trůny. Tak popisují lidé noční řádění Romů v Prostějově