Při opravách v Kosinově ulici a sousedním nábřeží Přemyslovců firma upravila pouze polovinu vozovky. Na starý, popraskaný asfalt druhé půlky městské komunikace v ulici v městské památkové rezervaci jen nastříkala nové značení.

„Takto se uvažuje, plánuje, koordinuje,“ poukazují někteří Olomoučané na sociální síti. „Tady se dělá všechno napůl,“ stojí v dalším kritickém příspěvku.

Půlvánoční běh v centru Olomouce, 10. června 2024
VIDEO: Recesistický Půlvánoční běh se prolyžoval olomouckým náměstím

Pohled do dvou sousedních ulic v městské památkové rezervaci skutečně budí značné rozpaky.

Nejednalo se o investici města, ale společnosti GasNet, která zde provedla finální úpravu povrchu v rámci rekonstrukce plynovodu, kterou již dokončila. Nynější stav je dočasný.

„Rekonstrukci vyvolal a hradil GasNet. Dohoda byla uvést komunikace to do původního stavu,“ vysvětlil zástupce investora Jiří Palčík.

Hudebníci MFO v pondělí ráno vítali olomoucké zastupitele dechovkou, cimbálovkou a drobným občerstvením. Nesouhlasí s převedením orchestru do struktur Moravského divadla Olomouc, 10. června 2024
Emoce, protesty a dlouhá debata. Olomouc zpečetila spojení divadla a filharmonie

Chystá se revitalizace ulic

Proč nebyl v rámci již delší dobu chystané rekonstrukce plynového potrubí opraven celý povrch vozovky, ale jen polovina, kde se kopalo kvůli plynovodu, vysvětlil tím, že město aktuálně připravuje revitalizaci obou ulic. Byly by to vyhozené peníze. Obě investiční akce dle investora nebylo možné časově skloubit.

Městem chystaná oprava podle informací Olomouckého deníku bude zahrnovat vodovod, kanalizaci i chodníky.

Obnoven bude celý uliční profil, včetně povrchu komunikace – zásah do povrchu v památkové rezervaci musí mít stavební povolení. Materiál musejí odsouhlasit památkáři. Práce by mohly začít zřejmě v příštím roce.