Moderní novostavba s dílnami a laboratořemi se má stavět v olomoucké městské části Pavlovičky, kde má škola zázemí pro praktickou výuku. Centrum pro odbornou přípravu žáků technických oborů vyroste v areálu pro odborný výcvik v ulici U Podjezdu.

Stavební práce by měly začít zhruba v polovině letošního roku, hotovo má být do září 2026.

„Letitý a již nevyužívaný ´dřevěný´ objekt postavený z unimobuněk čeká demolice. Na jeho místě se bude stavět moderní dvoupodlažní budova, která bude s vedlejší budovou propojena nadzemním koridorem. Jedná se o investici za zhruba 55 milionů korun, z toho asi patnáct procent bude financovat Olomoucký kraj a zbytek pokryjí dotace z Evropské unie,“ upřesnil Marek Kryl, ředitel Střední školy technické a obchodní v Olomouci.

Moderní centrum SŠ technické a obchodní vyroste v areálu v ulici U PodjezduModerní centrum SŠ technické a obchodní vyroste v areálu v ulici U PodjezduZdroj: Zdroj: SŠ technická a obchodní Olomouc

V nové budově vznikne několik moderních pracovišť pro odborný výcvik žáků.

Marek Kryl, ředitel SŠ technické a obchodní v OlomouciMarek Kryl, ředitel SŠ technické a obchodní v OlomouciZdroj: Deník/Magda Vránová„Počítá se například s pracovištěm CNC obráběcích strojů, svařovnou a učebnami pro výuku mikroprocesorové techniky, automatizace, telekomunikačních a zabezpečovacích technologií a programovatelnými logickými automaty. Veškeré vybavení má být na špičkové úrovni. Nebude chybět ani sociální zázemí pro naše žáky a zaměstnance,“ vyjmenoval Marek Kryl.

Zájem o studium na Střední škole technické a obchodní v Olomouci meziročně narůstá. K dispozici je například perspektivní maturitní obor s názvem telekomunikace nebo tříletý učební obor spojový mechanik. Z maturitních je na výběr také obor mechanik elektrotechnik, mechanik strojů a zařízení nebo denní nástavbové studium podnikání.

Jednou z největších krajských investic v roce 2024 bude i modernizace lůžkového oddělení v Odborné léčebném ústavu v Moravském Berouně
Olomoucký kraj navýšil investice, bude modernizovat i stavět. Co se letos chystá

„Aktuálně máme šest stovek žáků. Z tříletých učebních oborů si zájemci u nás mohou vybrat obor elektrikář silnoproud nebo automechanik. Naše škola nabízí také možnost dodatečně získat úplnou kvalifikaci prostřednictvím takzvaných profesních kvalifikací ve velmi poptávaném oboru elektrikář silnoproud,“ dodal ředitel Marek Kryl.