A jaké jsou první reakce obou postupujících kandidátů do 2. kola?

Karel Korytář (ČSSD)

Co říkáte na volební účast?
Myslím, že se ve vysoké úšasti voličů promítla obecná touha po politické změně. Musím přizant, že jsem nebyl natolik optimistický, abych očekával v prvním kole tak značný náskok. Určitě bych rád poděkoval všem za jejich hlasy v prvním kole.

Co uděláte proto, aby ste senátní mandát v druhém kole získal?
Je jasné, že karty jsou znovu rozdané a všechno je ještě otevřené. Důležitá, myslím, bude opět míra účasti voličů. Budu se tedy snažit je opět k volbám přizvat.

Můžete nastínit nějaké konkrétní kroky?
Například plánujeme rozdávat do schránek voličům poděkování za jejich účast, důležitou součástí je také inzerce. V tomto týdnu se pak budu snažit stihnout také co nejvíce veřejných akcí.

Čím se budete snažit zaujmout voliče?
Na senátní úrovni ještě více než na té krajské jsou podstatná celostátní témata, což ostatně dokládá i reakce voličů v krajských volbách.

Vítězslav Vavroušek (ODS)

Co říkáte na volební účast a výsledek prvního kola senátních voleb?
Myslím, že celkově odráží jakousi oranžovou tsunami, která se státem prohnala. Věřím hlavně, že po jakési hysterii v prvním kolem půjdou voliči v tom druhém rozhodovat již klidněji a rozumněji.

Jaké máte plány před druhým kolem?
Týden je velmi krátká doba na to, aby se dalo něco zásadního stihnout nebo příjít s něčím naprosto odlišným. Nejspíš to tedy bude hlavně mediální záležitost.

Plánujete před druhým kokem nějaké veřejné akce?
Měl jsem dlouhou kontaktní kampaň mezi lidmi již před volbami, takže zvyšovat aktivitu tímto směrem nepovažuji za nutné.

Konečné výsledky:

Karel Korytář (ČSSD) 37.4%
Vítězslav Vavroušek (ODS) 23.2%
---------------------------------------
Jiří Černý (bezp., kandidát KSČM) 17.1%
Jana Hamplová (Nezávislí) 7.7%
Ctirad Lolek (Nezávislí demokraté) 7%

Volební účast byla 37.9%