„Výsledek je u obou negativní," sdělila v úterý ve 21:30 Deníku ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje Růžena Haliřová.

close Co je koronavirus. info Zdroj: Deník zoom_in Muži a ženě byly odebrány vzorky biologického materiálu a ty byly odeslány do laboratoře Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě. Klinické projevy respiračního onemocnění jsou u obou lehké.

Z Olomouckého kraje byla doposud testována pro podezření na možné onemocnění Covid-19 studentka, která se v minulém týdnu vrátila z Íránu. Hned z letiště byla se skupinkou akademiků a studentů převezena do pražské Nemocnice Na Bulovce.

Výsledek byl negativní a žena mohla odcestovat domů. Měla by být stále v domácí izolaci, která jí byla doporučena.

Po příjezdu z postižených oblastí volejte lékaře

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci Ministerstvo zdravotnictví vyzvalo všechny občany, kteří se nyní vrací z oblastí Emilia-Romagna, Lombardie, Piedmont a Veneto, aby po příjezdu zůstali doma a telefonicky kontaktovali svého lékaře nebo hygienickou stanici. Lékař - epidemiolog příslušné hygienické stanice – následně rozhodne o dalším postupu.

Lidé, kteří pobývali v těchto regionech v období od poloviny ledna 2020, úřady doporučují, aby v následujících 14 dnech sledovali svůj zdravotní stav se zaměřením se na příznaky počínajícího respiračního onemocnění, jako je horečka nad 38 stupňů Celsia a dýchací obtíže.

Online reportáž

V případě výskytu uvedených příznaků respiračního onemocnění je nutné zůstat doma, omezit kontakt s ostatními a telefonicky kontaktovat svého lékaře, který bude organizovat další poskytovaní zdravotní péče ve spolupráci krajskou hygienickou stanicí.

V České republice bylo doposud potvrzeno pět případů nákazy novým typem koronaviru. U všech je průběh onemocnění mírný.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in