Momentálně je seniorka izolována na samostatném pokoji, stejně jako všech osm sester, které s nakaženou přišly do styku.

Podezření na možnou nákazu smrtelnou nemocí pojali zaměstnanci domova minulou středu.

"Sestry si všimly, že se paní rozkašlala a má i zvýšenou teplotu. Přivolaná lékařka ihned nařídila kontrolní test na přítomnost Covid – 19. Výsledek nám bohužel hygiena oznámila až v neděli," informoval ředitel domova Zdeněk Libíček.

Díky duchapřítomnosti ředitele, se však zavedla přísná opatření hned ve středu.

"V celém domově byly zavedeny ty nejpřísnější preventivní opatření. Nakažená seniorka je izolována v přísné karanténě, stejně tak osm členů ošetřujícího personálu. Bohužel nesmí domov opustit," popisuje opatření ředitel Libíček a doplňuje: "Jídlo dostávají položené před dveře, stejně tak se mění i prádlo."

Ilustrační foto
Dobrovolníci v Prostějově vydávají roušky seniorům, doručí jim je přímo domů

Nákaza z nemocnice?

S nemocí bojující stará žena si nákazu pravděpodobně přinesla z plicního oddělení prostějovské nemocnice.

"Nedávno byla hospitalizována na plicním oddělení. Když byla propuštěna, tak ale byla na první pohled zdravá a v pořádku. Prokázat to ale nemůžeme," komentoval Zdeněk Libíček.

Jsou to hrdinové

Od neděle je tak celý domov v Nerudově ulici uzavřen. Zaměstnance a klienty čeká s největší pravděpodobností hromadné testování.

"Zrovna dnes (v pondělí 6.4. pozn. red.) tu byli dělat lidé v ochranných oblecích odběry izolovaným pracovníkům. Uvidíme jak to bude pokračovat," informuje ředitel Libíček a dodává: "Z mého pohledu jsou pracovníci v sociálních službách hrdiny. Musím jim všem poděkovat."

Nakupování v čase koronaviru. Ilustrační foto
Pokladní sedí v první linii, řetězce je ocení bonusy k výplatě