Kvůli pokračujícím pracím na nových sítích jsou uzavřeny i ulice Šeříkova a Holubova a Sadové náměstí. Místním lidem však komplikace v dopravě většinou nevadí. Spíš se těší, až konečně i tato městská část bude mít novou kanalizaci.

„Jen ať ulice uzavřou, když dělají opravy. Mně to život moc neovlivňuje,“ uvedl Oldřich Vágner z?Darwinovy ulice. „Čekáme, až to konečně bude hotové,“ přizvukoval mu Vlastimil Skříčka.

Přestože je do Darwinovy ulice zákaz vjezdu, řidiči si z toho hlavu nedělají. „Jezdí tady, i když je ulice zavřená. Mají tady být policajti a vybírat pokuty,“ dodal Skříčka.

Pokud půjde vše podle plánu, měly by být cesty ve zmíněných částech Svatého Kopečka otevřeny do konce dubna. V případě komplikací může omezení trvat o pár týdnů déle.

„Nevíme, jaké bude počasí, jestli se neobjeví něco nečekaného při přeložkách sítí, složité je i geologické podloží nebo se mohou případně objevit archeologické nálezy,“ uvedl před časem náměstek olomouckého primátora Martin Major (ODS).

Všechny práce by měly skončit do poloviny příštího roku. Vzhledem k dobrému počasí v posledních dvou zimách je možné, že i dříve. „Díky mírným zimám je budování druhé etapy kanalizace v několikaměsíčním předstihu,“ řekl Major.

Celkem bude stát stavba kanalizační a stokové sítěv Olomoucizhruba 1,9 miliardy korun, jen na Svatém Kopečku má přijít na 120milionů korun. Evropská unie městu přispěla 750 miliony korun.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika