Některé české ekologické organizace v minulosti upozorňovaly na nedodržování k přírodě šetrných stavebních postupů. Podle povolení se měl například materiál a konstrukční díly věže přepravovat ze Sněžnického sedla na vrchol Sněžníku vrtulníkem a staveniště muselo být na stanovené parcele. To se podle svědků nedělo.

Obec Dolany si vybrala jako předlohu budoucí vyhlídky na Jedové rozhlednu stojící v Dolní Moravici na Bruntálsku (na snímku)
Na kopcích na Olomoucku mohou vyrůst nové rozhledny, Dolany zadají studii

Z fotodokumentace vyplývá, že těžká technika jezdila po zelené turistické stezce z Chaty Pod Sněžníkem podél hranice na polské straně. Už v loni v září se proto sešla česko-polská skupina, jejíž členové měli na výstavbu rozhledny na Sněžníku dohlížet. Jednalo se o zástupce českých ministerstev pro místní rozvoj či životní prostředí, Správa CHKO Jeseníky či polského Regionálního ředitelství pro ochranu životního prostředí ve Wroclavi.

Za nedodržení podmínek výstavby padly pokuty. Navzdory výtkám rozhledna stojí a letošní zimní sezónou byl její provoz zahájen.

Výstavba rozhledny na Králickém Sněžníku v úterý 8. června.
Stavba rozhledny na Kraličáku jitří emoce, protestují i v Polsku