Ten jej poslal na osm let do vězení. Konopím si prý muž vyléčil rakovinu tlustého střeva.

K soudu přišli Houfka podpořit propagátoři léčby konopí a v centru Olomouce od poledne pořádali happening a štafetové běhy za nespravedlivě odsouzené pěstitele konopí.

„Odvolání jsme jako nedůvodné zamítli,“ informoval mluvčí vrchního soudu Stanislav Cik.

„Podle nás soud prvního stupně správně zjistil skutkový stav a tento správně právně posoudil jako zločin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látky,“ sdělil.

Po udání do vazby

Houfek podle přátel trpěl několik let zdravotními problémy, ale jako léčitel stále nepřicházel na to, co mu je.

Když už měl bolestivé průjmy a vyměšoval krev, obrátil se na známou léčitelku. Ta, stejně jako lékařka, potvrdila rakovinu tlustého střeva.

V konvenční západní medicínu Houfek podle svých slov ztratil důvěru a tak jako bylinkář a mastičkář sáhl po konopí.

Nejprve ho pěstoval na zahrádce a následně si vybudoval pěstírnu.

Někdo jej udal a Houfek skončil ve vazbě.

Plazil se po zdi, dnes je plný síly

Podporovatelé Tomáše Houfka poukazovali na to, že obžalovanému nebyla dokázána žádná konkrétní nebezpečnost nebo škodlivost skutku a nebyl distributorem marihuany.

Kritizují stanovisko soudu, že ani rakovina jej nezbavuje viny, protože nemá právo pěstovat a zpracovávat konopí, aby pomohl sobě nebo druhým.

„Pan Houfek není pachatelem trestného činu. Verdikt nezohlednil žádnou argumentaci obhajoby,“ poukazoval Dušan Dvořák, vedoucího výzkumného programu Konopí je lék.

„Když Tomáše zavřeli do vazby, tak se plazil po zdi a srdce mu vynechávalo… Dnes je to muž plný síly,“ dodal propagátor léčby konopím a jeho pěstitel.

Na Horním náměstí uspořádali bojovníci proti kriminalizaci pěstování a distribuci konopí besedu o výzkumu konopí jako léku a současně štafetový běh za „vězně svědomí a nespravedlivě stíhané“.

Informovali o projektu Adoptuj kytku, v němž nevládní organizace sázejí konopí pro konkrétní nemocné.