V poledne plní restaurace, odpoledne fungují místo peněz v obchodech. Otázkou ovšem je, jak dlouho ještě.

Ministerstvo financí uvažuje o významné redukci daňových výjimek a ve hře jsou i stravenky.

S jejich vyškrtnutím souhlasí provozovatelé vyhledávaných restaurací na Olomoucku, které oslovil regionální Deník.

Zaměstnanci o ztrátě populárního benefitu nechtějí ani slyšet.

„Stravenky bych zrušil. Sice znamenají daňová zvýhodnění pro firmy, ale zaměstnavatelé platí provize za jejich nákup, my platíme nemravné poplatky za možnost přijímat stravenky. Provize je na úrovni šesti procent za utrženou částku. Zaměstnavatel ať lidem přidá a má z toho nějakou výhodu,“ reagoval například Dalibor Ondráček, provozovatel restaurace U Anči v Olomouci.

Od 11. do 14. hodiny se U Anči naobědvá na 250 strávníků. Vracejí se a jsou ochotni i pár minut počkat, než se uvolní místo u stolu. O to, že by stolovníky ztratil, se Ondráček nebojí.

„Lidé by na zrušení stravenek v první fázi zareagovali tím, že by chodili méně, ale do třech měsíců by se počet hostů vrátil minimálně na 90 procent. O tom jsem přesvědčen,“ zamýšlel se úspěšný hostinský.

Populárním „meníčkovým“ podnikem je také hostinec U Havlů v Dolanech. I zde bere provozovatel stravenky jako nutné zlo.

„Nevím, proč si někdo vylobboval stravenky a živíme ho. Platíme za to všichni: zaměstnavatel i ten, kdo je bere. Nás to stojí přes šest procent. A stejně na oběd jde půlka lidí a půlka za ně nakoupí v obchodě, kde pak s pokladní diskutuje, zda na stravenku vrátí, nebo ne,“ přidal svůj názor Jan Jaroš.

Nejdůležitější benefit

Zaměstnanci oslovení Deníkem nechtěli slyšet o tom, že by o oblíbený benefit případně mohli přijít.

„V žádném případě! Je to nejdůležitější benefit, který máme. Pět týdnů dovolené, mobilní tarif, sick days, to jsou příjemné věci, ale klidně je vyměním za stravenky. A že by mi zaměstnavatel přidal tisícovku do výplaty na obědy? Aby mi ji za půlroku vzal, protože se už nebude tak dařit?“ uvedla Olomoučanka Jana Ptáčková.

K chystanému rušení výjimek ministerstvo financí potvrdilo, že je vytvořen přehled výjimek ze zdanění příjmů, o nichž má ministryně Alena Schillerová (za ANO) dále jednat na politické úrovni.

„To je zasazeno do kontextu případné nové úpravy zdaňování příjmů. Pokud se nepodaří významně zredukovat stávající výjimky, netýká se jen zaměstnaneckých benefitů, pak není příliš racionální pouštět se do zcela nové právní úpravy,“ vysvětloval mluvčí ministerstva Jakub Vintrlík

Asociace hotelů a restaurací České republiky, která se dlouhodobě zabývá problematikou stravenek a jejím dopadem do provozu restaurací, v minulých letech provedla průzkum, ze kterého vyplývá, že řada restaurací odebírá stravenky pouze z toho důvodu, že je akceptují ostatní restaurace v okolí. Až polovina respondentů, kteří jsou členy AHR a současně ve svých provozovnách stravenky akceptují, by za současné situace byla pro jejich úplné zrušení.

Zneužívání systému

„Stravenky nejsou jediným řešením možných modelů příspěvků zaměstnavatelů na stravování, o kterém se nás neustále snaží přesvědčovat jejich poskytovatelé,“ uvedl prezident AHR Václav Stárek.

Podle AHR ztrácí stravenky na svém původním významu a jsou zneužívány pro jiné účely, než za jakými jsou vydávány.

„Původním smyslem zavedení stravenek byla podpora stravování zaměstnanců, primárně v provozech veřejného stravování. Skutečnost je však taková, že stravenky jsou běžně a ve velkém akceptovány maloobchodními prodejnami, realizuje se za ně nákup potravin pro domácnost, ale lze za ně pořídit i jiné zboží, někdy včetně alkoholu a cigaret. Mnohdy jsou navíc používány k druhotné platbě, což z nich prakticky činí jistou formu další měny ve státě,“ uvedl prezident AHR Václav Stárek.