Na podiu na Horním náměstí zahrají například Dirty Old Dogs, Mucha, Dva či Martin Šafařík. Vystoupí také taneční uskupení Placed nebo slameři Anatol Svahilec a Jiří Žák.

"Další účinkující budou postupně doplňováni, všichni vystoupí bez nároku na honorář. Večerem provede Martin Kapek z kapely Middle of The Sandwich," informují pořadatelé ze společnosti Topol production a Vilo servis.

Protestní shromáždění studentů Univerzity Palackého na nádvoří olomoucké Zbrojnice proti válce na Ukrajině a Putinově agresi, 28. 2. 2022
VIDEO: Studenti v Olomouci protestovali proti Putinově agresi na Ukrajině

Koncert pro Ukrajinu v Olomouci začíná na Horním náměstí 1. března v 17 hodin.

Výtěžek z benefičního koncertu poputuje do sbírky Člověka v tísni SOS Ukrajina. Diváci livestreamu a návštěvníci akce budou moci sbírku podpořit zasláním DMS.

„Cílem akce je Ukrajinu podpořit nejen mentálně, ale také na místě vybrat co nejvíce financí, které odešleme na konto Člověka v tísni. Během programu promluví ředitel olomoucké pobočky Člověk v tísni i o tom, jak správně pomáhat a nebýt takzvaným komplikátorem,” říká organizátor akce Jiří Jirák.

Moravské divadlo chystá charitativní koncert pro Ukrajinu. Písničkář Karel Plíhal a herečka Ivana Plíhalová, která bude program moderovat.
Moravské divadlo chystá večer pro Ukrajinu, vystoupí Plíhal, Mňága či Xindl X