V Moravském Berouně, kde je starostkou, se senátní volby nekonají, takže volit nepůjde. Lidem z Olomouce a obcí z obvodu č. 61, však radí, aby se druhého kola zúčastnili.

„Pan Tesařík neuspěl, ač pracoval pro Senát a občany a byl velký předpoklad, že se funkci bude věnovat naplno i nadále. Právě neúspěch levicového kandidáta na Olomoucku je pro mě největším překvapením," reagovala Szukalská.

Výsledek voleb si vysvětluje tak, že lidé zřejmě chtěli změnu.

„Ti, kteří byli spokojeni, zřejmě zůstali doma a k volbám nešli. Pokud jde o kraj, jsem přesvědčena, že hospodařil velmi dobře. Ano, má dluh, ale výše dluhu je jedna věc, ale dluhová služba je kolem pěti procent a kraj bez sebemenších potíží splácí. Dluh vznikl tím, že se dofinancovávaly evropské projekty a z toho jde dovodit, kolik miliard investoval do svého rozvoje," dodala kandidátka, která v souboji s senátorské křeslo skončila s více než osmi procenty na čtvrtém místě.

Doporučení, koho podpořit ve druhém kole, pro své voliče zatím nemá. K volbám nepůjde, protože v obvodě zahrnujícím Moravský Beroun, se doplňovací volby do Senátu nekonají.

„Programy obou kandidátů si porovnám a poté bych mohla doporučit, kterého upřednostnit. Pro ně je zásadní, aby se práci věnoval na plný úvazek. Lidé by však se však měli druhého kola zúčastnit," dodala.