Objížďkou přes Envelopu vede nyní značení řidiče, kteří by chtěli od křižovatky na Žižkově náměstí zamířit na Dobrovského ulici. Spojnice ke křižovatce u Bristolu, Husova ulice, je totiž od pondělí zavřena.

Řidiče, mířící od nádraží z Masarykovy třídy doprava směrem k Bristolu, bude až do neděle označení navádět doleva na objížďku kolem celého centra města.

Motoristé, kteří zase přijíždějí od Šternberka a míří ke křižovatce na Žižkově náměstí, budou muset u Senima odbočit na Jeremenkovu a jet dále po Masarykově třídě.

„První návrh, který nám předložila krajská správa silnic, jsme museli zavrhnout. Počítal totiž s tím, že objížďka povede nábřežím Přemyslovců. Tato ulice je však příliš úzká a kvůli obavám z dopravních komplikací, jsme raději přistoupili k náhradnímu řešení, které řidiče směruje z Jeremenkovy ulice na Masarykovu třídu a dále přes ulici 17. listopadu,“ uvedl Vojtěch Holý z oddělení dopravy olomouckého magistrátu.

Uzavírka Husovy ulice by měla trvat celý týden.

„Do neděle chceme na této silnici kompletně vyfrézovat starý povrch a nahradit jej dvěma novými asfaltobetonovými vrstvami,“ upřesnil Ivo Černý z olomoucké krajské správy silnic.

Komenského dostane nový asfalt

„V příštím týdnu pak začneme opravovat silnici v Komenského ulici, která společně s křižovatkou s ulicí Dobrovského dostane úplně nový povrch,“ pokračoval Černý.

Tato druhá fáze oprav by měla začít příští středu a až do neděle druhého listopadu, by měla zůstat Komenského ulice částečně průjezdná. S úplnou uzavírkou pak musí řidiči počítat od 3. až do 8. listopadu, kdy pro ně bude připravená objízdná trasa přes ulice Na Letné a Václava III.

Opravy těchto dvou krajských silnic by měli vyjít na více než tři miliony korun.