Zavření frekventované cesty a omezení na výpadovce na Olomouc od začátku provází kolony dlouhé několik set metrů, autobusové linky nabírají zpoždění.

Firma, která silnici pro Ředitelství silnic a dálnic opravuje, sdělila, že dělníci zde oproti původním předpokladům budou minimálně do středy. Práce totiž komplikuje nepřízeň počasí.

„Bohužel nám počasí nepřeje. Pokládáme o sto šest a chtěli bychom vše stihnout, tak aby se komunikace otevřela ve středu, ve čtvrtek. Ovšem pokud nám dneska zaprší, může být všechno jinak,“ informovalo v úterý vedení stavby.

Stavbaři opravují za částečného omezení také úsek silnice od psychiatrické léčebny po konec města.

„Vše má být hotové do neděle, věříme, že to stihneme. Radost nám to nedělá,“ uvedl šéf stavby.

Silničáři zcela zavřeli průjezd městem po hlavním tahu od Olomouce směrem na Opavu v úseku mezi kruhovou křižovatkou s ulicemi Jívavskou a Nádražní po křižovatku u psychiatrické léčebny. Uzavírka, která začala minulé pondělí, měla původně skončit o víkendu.

„Po dobu úplné uzavírky bude obousměrný provoz veden po ulicích Věžní a Nádražní s tím, že na křižovatce u Benziny je provedena dočasná změna organizace dopravy a to na provizorní okružní křižovatku,“ sdělila Irena Černocká, mluvčí Městského úřadu ve Šternberku.