Udávat tón koled Nesem vám noviny nebo Pásli ovce valaši budou před zaplněným náměstím členové olomouckých sborů Music Bodo a Kassiopea a taky redaktoři a editoři Olomouckého deníku. Letos se jako host přidá i zpěvák a finalista pěvecké televizní soutěže SuperStar Martin Šafařík.

„Máme teď spoustu práce, ale jakmile s ní skončíme, začneme trénovat koledy a moc se na to těšíme. Česko zpívá koledy je pro nás milým zpestřením předvánočního času," prozradila sbormistryně Hana Vyroubalová. Letos by se na pódiu mělo představit okolo šedesáti zpěváků a zpěvaček.

Na kytaru je bude doprovázet muzikant a editor Deníku Tomáš Krejčiřík. „Akce má vždy příjemnou atmosféru a snad tomu tak bude i letos. Líbí se mi na ní ta pospolitost. To, že se v jednu dobu zpívá v českých obcích a městech, ale také třeba v Madridu, Istanbulu či Římě," sdělil Tomáš Krejčiřík, frontman olomoucké skupiny Hope Astronaut.

Na pódiu však nebude sám, letos ho podpoří i zpěvák a hudebník z Uničova Martin Šafařík. „Moc se těším a jsem rád, že se společného zpívání mohu zúčastnit. Je to skvělý nápad," řekl. Vánoce má moc rád. „Pro mě je to hlavně čas, kdy mohu být s rodinou. Užívám si dobré jídlo, stromeček a dárečky, asi jako každý, a samozřejmě i koledy. Teď jsme na koncertech hráli Tichou noc a všichni zpívali s námi, což bylo skvělé," doplnil Martin Šafařík.

Kdo by se chtěl projektu Česko zpívá koledy zúčastnit, má stále ještě možnost. Registrace bude na www.ceskozpivakoledy.cz otevřena až do 10. prosince. Na Olomoucku je momentálně zapojeno jedenadvacet míst, v kraji celkem devětasedmdesát.