„Kolaudace probíhaly celý tento týden, v pátek vyvrcholil proces řízení. Akvapark splnil víceméně všechny požadavky. Komise zjistila jen drobné nedodělky, které samozřejmě odstraníme. Předpokládáme proto, že odborníci doporučí akvapark k provozu,“ uvedl Petr Vykopal, manažer developerských projektů společnosti Gemo Olomouc.

Výsledky koladudačního šetření úředníci dodají do začátku června.

Kolaudace se účastnili zástupci stavebního úřadu, Krajské hygienické stanice, Hasičského záchranného sboru Olomouc, nezávislý inspektor nebo také generální architekt a projektant.

„Odborníci například upozornili na nevyhovující zábranu u dětského hřiště. Po dohodě nakonec uskutečníme jiné řešení tak, aby vyhovovalo normám a zároveň architektonicky zapadalo do areálu,“ vysvětlil Vykopal.

CENÍK a FOTOGALERII ze stavby akvaparku najdete ZDE

Ještě před kolaudací musely proběhnout funkční zkoušky atrakcí. Podle ředitele akvaparku Dalibora Přikryla funguje vše tak, jak má.

„Vyzkoušeli jsme tobogán i ostatní atrakce a vše je v takovém stavu, že by se v akvaparku dalo již koupat. Ještě ale musíme počkat na všechna úřední rozhodnutí,“ vysvětlil Přikryl.

V dalších dvou týdnech, které zbývají do zahájení provozu, se budou předávat jednotlivá pracoviště provozovatelům.

„Během dvou týdnů zaškolíme nové pracovníky, jako jsou recepční, plavčíci, pokladní nebo obsluha gastroprovozu. Také instalujeme pokladní systémy a počítače. Pak se mohou provozovatelé nastěhovat,“ informoval Přikryl.

Od prvního června je pak naplánováno spuštění provozu. Slavnostní zahájení pro veřejnost proběhne 6. června od desíti hodin v areálu akvaparku.