„Snažíme se o to, aby rekonstrukce vozovky byla ukončena v co nejkratším termínu,“ informoval Pavel Študent z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v Olomouci, které je investorem stavby.

Podle jeho slov byla už dokončena oprava stoupajícího pravého jízdního pruhu určeného pro těžká nákladní vozidla za Kokorami směrem na Přerov.

„Nyní už stavební práce probíhají přímo na silnici, která vede přes celou obec. Koncem tohoto týdne zde dojde k pokládce první živičné vrstvy a v případě vhodných klimatických podmínek bude na silnici o víkendu položena druhá obrusná vrstva. Na pondělí jsou pak naplánovány dokončovací práce a předpoklad je takový, že v úterý by mohlo dojít k zprovoznění vozovky,“ upřesnil Študent.

Na otevření silnice se těší nejvíce řidiči, kteří pravidelně projíždějí mezi Přerovem a Olomoucí.

„Jezdím takřka denně autem do Olomouce, kde pracuji. Původně jsem měla z této uzavírky větší obavy. Myslela jsem si, že budu muset dokonce využívat častěji vlak. Tím se ale nakonec nejela ani jednou. Už se však těším, až se situace vrátí do starých kolejí. Cesta autem mi teď totiž trvá déle. Musím si proto pokaždé na cestu vyčlenit nějakou rezervu,“ svěřila se řidička z Přerova Kateřina Horáková.

Z brzkého zprůjezdnění silnice v Kokorách mají radost také lidé z Rokytnice a Brodku u Přerova. Těmito obcemi totiž vede objízdná trasa a došlo zde k výraznému nárůstu dopravy.

„S navýšením počtu projíždějících aut jsme počítali a dokonce jsme tu měli i jednu vážnější dopravní nehodu. Jen doufáme, že stavební práce nenaberou nějaký neplánovaný skluz a že se brzy dojde ke zprovoznění silnice v Kokorách,“ vyjádřil se starosta Brodku u Přerova Jan Beneš.

Rekonstrukce silnice v Kokorách si vyžádá 11 milionů korun. V těchto dnech se už ŘSD zabývá ovšem další rozsáhlou rekonstrukcí, která zkomplikuje provoz na frekventované trase z Olomouce do Přerova. Na podzim by se měl začít opravovat železniční podjezd v Přerově-Předmostí.

„Čeká nás schůzka se zástupci města, se kterými budeme dojednávat termíny a případné objížďky. Předpoklad je ale takový, že podjezd se začne rekonstruovat začátkem září,“ řekl závěrem Študent.