Rno se tam srazilo hned několik osobních aut. Policisté vtomto úseku odklonili dopravu. Po osmé hodině však provoz na silnici obnovili.

Řetězová nehoda se obešla bez vážných zranění. Újmu utrpěly hlavně plechy na autech. Podle šetření přerovských policistů ani jeden zřidiči před jízdou nepožil alkohol.

„Řidička Fordu Focus jela ve směru od Přerova na Kokory. Nepřizpůsobila rychlost na namrzlé a chemicky neošetřené vozovce a narazila zezadu do Škody Octavia, která jela ve stejném směru.

Nárazem byl řidič octavie odhozen na před ním zastavující Škodu Favorit. Spolujezdkyně řidiče favoritu utrpěla lehké zranění,“ popsala první případ, který se stal krátce před sedmou hodinou ranní, přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Tato nehoda však odstartovala další střet mezi automobily.

„Do odstaveného Fordu Focusu, který se účastnil první nehody, narazil řidič Fordu Fiesta. Ten na zledovatělé a chemicky neošetřeném povrchu totiž nezvládl vdané situaci svůj vůz ubrzdit,“ doplnila Sedláčková.

Ve stejném úseku se vzápětí střetla další dvě osobní auta. „Šlo ořidiče volkswagenu, který nedodržel bezpečnou vzdálenost a na namrzlé vozovce narazil do před ním jedoucího opelu,“ informovala Sedláčková.