Prohlídky turistických atraktivit jsou v sobotu pro zájemce po rezervaci místa zdarma.

„Malá ochutnávka turistických specialit zahrnuje výstup na věž radnice a prohlídku nové expozice, prohlídku slavnostního sálu v Komeniu nebo komentovanou procházku Za branami města. To vše doplní vystoupení Hanáckého folklorního souboru a Ološlap,“ pozvala náměstkyně olomouckého primátora Markéta Záleská.

Historická oranžérie ve Smetanových sadech se změní v promítací sál festivalu PAF Olomouc. Akce se bude odehrávat i pavilonu G a H.
Olomoucký park ožije filmovým festivalem. Zve i na muziku, hernu a videosochu

Pro příznivce fotografování bude připravena speciální prohlídka města s ukázkami konkrétních míst, která jsou ideální pro pořízení nejlepších snímků Olomouce. Zdarma budou přístupné také sbírkové skleníky na výstavišti Flora, Pevnost poznání nebo vila Primavesi.

Na Horním náměstí se od 13.15 do 13.45 hodin očekává příjezd historického kočáru.

„V programu lidé uvidí postavy dávné historie, cechmistra, mistra kočího, lokaje a podkoní, muzikanta, kardinála a jízdní hlídku několika mužů prvního Hulánského regimentu pro ochranu všech cestujících. Kočár přiveze i drobné dárky pro děti,“ sdělil Václav Obr z Muzea kočárů.

Podrobnosti o prohlídkách se zájemci dozví na telefonních číslech 585 513 385 a 585 513 392 nebo na e-mailu infocentrum@olomouc.eu. Na některé prohlídky je nutná rezervace.

Nevidomý pedagog Kvido Sandroni učí Olomoučany už léta italštinu v kurzech pořádaných olomouckou pobočkou Společnosti přátel Itálie
Olomouc bych už za Itálii neměnil, říká Toskánec Kvido

Program na Horním náměstí od 13 do 15 hodin

- příjezd kardinála Skrbenského a urozené společnosti dávné doby v čele s váženým cechmistrem kočárnickým

- ukázka historického cestovního kočáru

- výcvik hulánského regimentu na koních

- překvapení pro děti

- projížďky na novém Ološlapu

- vystoupení Hanáckého folklórního spolku

Prohlídky

• RADNIČNÍ VĚŽ – v 11, 13, 15 a 16 hodin výstup na radniční věž, dominantu olomouckého Horního náměstí

• SLAVNOSTNÍ SÁL ZŠ Komenium – v 10 a 14 hodin prohlídka Slavnostního freskového sálu

• OLOMOUC ZA BRANAMI – v 11 a 13 hodin komentovaná prohlídka s průvodcem

• FOTOPOINTY – v 8 a 14 hodin komentovaná prohlídka s průvodcem (kapacita 20 osob, nutná rezervace v informačním centru Olomouc)

• SBÍRKOVÉ SKLENÍKY – v 10.30 a 14 hodin - bez rezervace (omezená kapacita jednotlivých prohlídek 30 osob, sraz ve Smetanových sadech před vchodem do Sbírkových skleníku)

• VILA PRIMAVESI – ve 14, 15 a 16 hodin - nutná rezervace na emailu jana.krausova@vilaprimavesi.cz nebo na telefonu 721 495 525

• VĚDA V PEVNOSTI – od 9 do 18 hodin - Pevnost poznání