Kořínek (SZ) své vystoupení z řad Občanů pro Olomouc oznámil na posledním jednání olomouckého zastupitelstva.

„Důvodem tohoto rozhodnutí byly názorové rozdíly v otázkách fungování vzájemné spolupráce,“ uvedl předseda olomouckých Zelených František Kocourek.

Spolupráce Strany zelených, Pirátů a nezávislých kandidátů tím skončila.

„Dohodli jsme se, že Piráti a Zelení půjdou svou cestou. Zastupitelský klub Občané pro Olomouc dále funguje ve složení já a Michal Krejčí,“ uvedla předsedkyně klubu Dominika Kovaříková (nez.).

Třídu 1.máje v Olomouci čeká více než půlroční uzavírka a oprava
Začíná oprava třídy 1. máje a velká uzavírka. Kudy neprojedete?

Náhradník za Bednaříka

Kořínek loni nahradil Pavla Bednaříka (SZ), který se vzdal funkce. Původně byl bez politické příslušnosti, později vstoupil do Zelených.

Jelikož ale Piráti v zastupitelstvu nejsou a vznik klubu s jedním členem jednací řád neumožňuje, bude nezařazeným zastupitelem.

„Nezařazený o svá zastupitelská práva rozhodně nepřichází, jsou to spíše drobnosti. Předseda klubu mimo jiné získává projednávané materiály v plné podobě, například i s mapovými podklady a podobně. Na základě žádosti dvou klubů je také možné vyhlásit přestávku,“ uvedla Kovaříková.

Olomouc. Ilustrační foto
Vzhled Olomouce radnice neřídí, míní opozice. Oznámkujte vládu města

Kovaříková: Další spolupráci vylučuji

Občané pro Olomouc podle ní přinejmenším v dosavadním modelu do dalších voleb nepůjdou.

„Osobně tuto spolupráci spíše vylučuji. Když sdružení vznikalo, nemysleli jsme si, že to bude na jedno volební období, ale postupně se ukázalo, že na některé způsoby, jak věci prosazovat, jsme měli odlišné názory. Je mi líto, že jsme nebyli schopní se domluvit, ale než se tím trápit, bylo lepší jít od sebe,“ řekla Kovaříková, která v posledních krajských volbách kandidovala jako nezávislá za TOP 09.

Ilustrační foto
Pohodlně podél Bystřice ven z Olomouce. Ekologové chtějí novou cestu u řeky