„Po padesáti letech od uvedení prvního filmu se vrací Kmotr na plátna kin. U příležitosti tohoto výročí došlo ke zrestaurování všech tří dílů,“ uvedla Denisa Wasiewiczová, programová vedoucí. „Snímky se budou promítat v té nejlepší možné kvalitě,“ dodala.

V pátek 27. května v šest hodin celá akce odstartuje a bude se promítat až skoro do čtvrté hodiny sobotního rána. Během noci promítne Metropol všechny tři díly za sebou včetně dvou přestávek mezi jednotlivými filmy. V průběhu celé akce bude otevřená kavárna kina.

„Chystáme i tematické občerstvení a výzdobu,“ lákal vedoucí kavárny Michal Svrchokryl.

Diváci se mohou těšit například na tradiční sicilský dezert cannoli či míchané drinky ze skotské whisky.

Koncert Sandry v Olomouci u OC Šantovka, 19. května 2022
Sandra roztancovala Olomouc, takto se pařilo u Šantovky

Kmotr je naprostou legendou, která dalece překračuje svůj žánr. Je jedním z nejlepších filmů historie patřících zároveň mezi divácky nejoblíbenější snímky vůbec.

Natočil ho slavný Francis Ford Coppola podle stejnojmenné knihy Maria Puza. Už proto, že se sám spisovatel podílel na scénáři, jde o podívanou vskutku fenomenální.

Kmotr je přelomové dílo své doby nejen umělecky, ale i komerčně, protože si ho zamilovali nejen akademici, ale i všichni filmoví fanoušci.Všechny filmy budou promítány v originálním znění s českými titulky.

Vstupenky na celou filmovou noc stojí 300 korun. Na místě bude možné zakoupit i vstupenku na jednotlivé snímky za 140 korun.

Prodej a rezervace probíhá na pokladně kina Metropol nebo na webových stránkách www.kinometropol.cz.