„Podle odhadů nejvyšších představitelů České republiky a také epidemiologů to vypadá, že zpřísněná opatření se protáhnou s největší pravděpodobností až do Vánoc," komentuje náměstkyně primátora Milada Sokolová a pokračuje: "Nechceme tak riskovat plýtvání veřejnými finančními prostředky. Proto letos nebudeme objednávat kulturní program, ani stavět kluziště."

Rozsvícení vánočního stromu na Horním náměstí v Olomouci. 22.11.2019
Nejisté vánoční trhy. Olomouc se chystá, ve hře je zrušení koncertů i kluziště

Strom ale na prostějovském náměstí svítit bude.

"S rozsvícením stromu a ozdobami na veřejném osvětlení počítáme," potvrzuje alespoň jednu pozitivní zprávu Milada Sokolová a doplňuje: "Věříme také, že děti z mateřských škol nazdobí na náměstí své malé stromky. Bohužel jich bude letos méně, protože starší děti z prvních stupňů základních škol jsou doma."

Prostějovští konšelé se také nevzdávají naděje, že přece jen nějaké stánky na náměstí budou.

"Stánky postavíme a budeme doufat, že výrobci a prodejci vánočních ozdob, keramiky a dalších řemeslných výrobků budou mít předvánoční prodej povolen," vyslovila naději Milada Sokolová.

Oficiální zahájení prostějovského vánočního jarmarku se má uskutečnit v pátek 27. listopadu, kdy se má rozsvěcet vánoční strom. "Bohužel ale bez doprovodného programu,“ uzavřela Milada Sokolová. 

Nově opravené erby na olomoucké radnici
Olomoucká radnice v barvách. Odhalili opravené erby, podívejte se