Oblíbenému kluzišti pod širým nebem ale skončila sezona už s vánočními svátky.

Podle provozovatele je teplo a led taje, je nekvalitní.

"Tečka, definitivní konec. Na tomhle se prostě bruslit nedá. Je mi jasné, že lidé budou naštvaní, stejně jako loni, ale my za to nemůžeme. Počasí neovlivníme," krčil rameny správce kluziště Zdeněk Králík.

Vánoce na zámku v Náměšti na Hané
Kam o víkendu? Na koncerty, do sauny i na dobročinný hokej

Okolí ledu začal rozebírat ve čtvrtek. Přes víkend hodlá odvézt mrazící zařízení, celá konstrukce ale z Dolního náměstí zmizí pravděpodobně až v lednu.

Pod širým nebem se letos v Olomouci bruslilo od 11. listopadu. Brusle se tu půjčovaly na zálohu a hned vedle stály stánky s čajem a punčem. Letošní návštěvnost byla podobná té loňské.

"Až na jedno drobné pořezání jsme nemuseli řešit žádné úrazy, což je nezvyklé, ale potěšující," ohlížel se za čerstvě uzavřenou sezónou Králík.

Václav Neckář
Na Městském bále v Olomouci zazpívá Václav Neckář

Půjčovnu bruslí návštěvníci využívali hojně, vlastní si přineslo minimum lidí.

Podle správce za to může fakt, že kluziště pravidelně využívají i obyvatelé okolních obcí a měst, kteří návštěvu Olomouce spojují s vánočními trhy, takže i když třeba brusle doma mají, neberou je s sebou. Jiní zase využívají veřejné bruslení neplánovaně, rozhodnou se až když prochází okolo ledové plochy.

Dřívějším ukončením veřejného bruslení se opakuje situace z loňského roku. I minule mělo kluziště na Dolním náměstí sloužit Olomoučanům do konce roku, ale provozovatel jej uzavřel 27. prosince, tedy o čtyři dny dříve. 

Kluziště na Dolním náměstí v Olomouci
Chceme kluziště i v lednu a bez poruch, hlásí Olomoučané
Ilustrační foto
Slevy udeřily! Zkontrolujte jejich účtování u poklady, radí inspekce