Sbírkové skleníky výstaviště Flora teď milovníkům orchidejí nabízejí pohled na unikátní kolekci těchto rostlin, která v současnosti není nikde jinde v České republice k vidění.

„Tisíce kvetoucích orchidejí jsme přivezli jak z tuzemska, tak ze zahraničí. Největším lákadlem jsou takzvané opičí orchideje, neboli rod Dracula. Jejich květy připomínají tváře a hlavičky malých opiček,“ popsala pěstitelka tropických rostlin Markéta Aubrechtová.

Večer duchů v Zoo Olomouc. Ilustrační foto
Kam o víkendu? Za duchy do zoo, na Tublatanku i retro víkend na Poděbradech

Opičí orchideje jsou v Olomouci k vidění vůbec poprvé.

„A to hned několik druhů. Tyto skutečně vzácné a bizarní orchideje si budou moci návštěvníci ve sbírkových sklenících ve Smetanových sadech dokonce zakoupit,“ sdělila Eva Fuglíčková, ředitelka výstaviště.

K vidění je tam také několik druhů takzvaných diamantových orchidejí, které mají okrasné listy protkány zlatou nebo stříbrnou žilnatinou.

„Tento rok jsme do nabídky zařadili rovněž různé druhy voňavých orchidejí. Oslní nejen svou krásou, ale i nádhernou a pronikavou vůní. V expozici jsou také pozoruhodné střevíčníky rodu Paphiopedilum kvetoucí velkými a nápadnými květy s charakteristickým bačkůrkovitým pyskem,“ pozvala Markéta Aubrechtová, která na přípravě expozice spolupracuje s výstavištěm Flora.

Biotop Burk. Aktuální vizualizace.
Parádní koupaliště v údolí Bystřice má povolení. Kdy otevře Biotop Burk

Výstava s názvem Klenoty pralesa je ve sbírkových sklenících k vidění od soboty 21. října do neděle 5. listopadu. Otevřená je denně od 9 do 18 hodin a je prodejní. Spoustu kvetoucích orchidejí si tak návštěvníci mohou odnést s sebou domů.