Blažek s Nejedlým se neformálně setkali minulý týden, ministr za to čelí kritice.

„Potkali se dva lidé, kteří si určitě velmi dobře rozumí, jsou myšlenkově utvořeni velmi obdobným způsobem. Myslím, že se nepotkali poprvé, že spolu jednají častěji. A aby se z toho dělala kauza, to už je druhá věc,“ odpověděl exprezident Klaus na otázku, jak by jako premiér reagoval na setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka s bývalým poradcem Miloše Zemana Martinem Nejedlým. „Já se s panem Nejedlým nepotkávám u piva,“ dodal.

Přednáška Václava Klause je v rámci týdenní Letní školy na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, 21. srpna 2023
Exprezident Klaus v Olomouci: dopoledne přednáška, večer rockový klub

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek strávil minulou středu v jedné z pražských restaurací pět hodin s poradcem exprezidenta Miloše Zemana Martinem Nejedlým. Účastnil se oslavy, kterou Nejedlý svolal.

Blažek nejprve tvrdil, že šlo o náhodu a do restaurace se schoval před bouřkou. Nejedlý má díky své práci pro firmu Lukoil vazby na Rusko a sledovala jej bezpečnostní informační služba.

Kateřina Perknerová
Blažek nezmokl, vláda ano

Ministr Blažek se následně za schůzku omluvil. Koaliční partneři Blažkovy domovské strany ODS považují setkání za přinejmenším nevhodné. Jeden ze členů Pirátské strany navrhl iniciovat opuštění koaliční vlády, pokud v ní Blažek setrvá.