Hlavní podmínkou jsou jeho zkušenosti v oblasti kultury a „životaschopnost“ projektu. V takovém případě by zřejmě mohl počítat i s finanční podporou města.

„Rada zvolila výpůjčku výběrovým řízením nejen objektu, ale i movitého majetku, včetně promítacího zařízení, které již ale není v nejlepším technickém stavu,“ uvedla mluvčí radnice Irena Černocká.

O pronájem kdysi vyhledávaného kina, na které město v posledních letech doplácelo 160 tisíci korunami a platilo tam dva zaměstnance, již projevilo zájem několik lidí. „Zatím ale žádnou písemnou přihlášku nemáme. Navíc podmínky budou teprve zveřejněny, a to do pátku, například na webových stránkách města. Zájemci mohou své přihlášky posílat do 23. listopadu,“ podotkla.

Zájemce by měl podle představ radních pořádat nejen filmová představení, ale i další kulturní akce, například pro školy. „V případě, že projekt ukáže životaschopnost, může počítat s podporou města. Určitě mu neposkytneme půl milionu, ale spíše symbolickou částku do sto tisíc korun,“ vzkázal již dříve zájemcům starosta Jaromír Sedlák (ODS).

Vítěz soutěže, o kterém rozhodne rada města, by mohl kino převzít již od ledna.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika