„Nemá to tady chybu. Děti si hrají ve vodě v pískovně, v kempu je pro ně vyžití. Je tu klid a krásně. Co chtít o dovolené více?“ pochvalovali si pobyt mladí manželé z Moravské Třebové.

Vyhledávaný kemp nabízí ubytování v chatkách či pod stanem na upravené travnaté ploše. Vodáci či výletníci s malými dětmi mají v areálu k dispozici kompletní zázemí, včetně sportovišť.

„Na víkendy máme chatky obsazené do konce prázdnin, ale v týdnu se jistě něco najde. Lidé k nám jezdí rádi. I když jsme primárně vodácký kemp, oblíbily si nás rodiny s dětmi, pro které je u nás vyžití. Máme geograficky dobrou polohu pro možné výlety na Úsov, Bouzov či do Loštic a tamního muzea tvarůžku,“ zval provozovatel kempu Sport Relax Bagr Lukáš Papula.

Majitelé spolupracují s litovelskou půjčovnou lodí In-life. V kempu mají vodáci point, ve kterém si lodě mohou převzít.

Areál provozovatelé postupně zvelebují. Letos vypravili hlavní budovu s restaurací a vybudovali chybějící parkoviště u zelené plochy pro stany.

Zhruba 50 metrů od kempu se nachází jedno z jezer Mohelnického bagru, kde je sice průzračně čistá voda, ale stále se zde těží štěrkopísek. Pozemky patří těžařské společnosti Kámen Zbraslav. Břehy pískovny nejsou upravené a přístup k vodě je místy krkolomný.

„Koupání v blízkosti kempu, na severní straně jezera, se toleruje. Neplaveme nijak daleko. Spíše jen tak relaxujeme v krásném prostředí. Jezdíme se sem koupat odjakživa i rodiče sem jezdili,“ usmívaly se zhruba třicátnice z Mohelnice, které v těchto dnech vyrážejí na Bagr několikrát týdně.

Zázemí kempu Bagr

3 kurty na plážový volejbal

Velké dětské hřiště

2 velké party stany pro večerní zábavu

Ohniště s posezením

Badminton a ringo

Ceník kempu

dospělí 90 kč/noc

Dítě do 12 let 70 kč/noc

dítě do 5 let zdarma

stan malý (do 2 osob) 90 kč/noc

stan velký nad (2 osoby) 130 kč/noc

osobní automobil 80 kč/noc

motocykl 60 kč/noc

karavan 250 koč/Noc

elektrická přípojka 150 kč/noc

žeton na sprchy 30 kč/kus

chatka 4 osoby 1100 kč/noc

volejbalové hřiště 100 kč/hodina

Zdroj Sport Relax Bagr