„Nemá to tady chybu. Děti si hrají ve vodě v pískovně, v kempu je pro ně vyžití. Je tu klid a krásně. Co chtít o dovolené více?“ pochvalovali si pobyt mladí manželé z Moravské Třebové.

Vyhledávaný kemp nabízí ubytování v chatkách či pod stanem na upravené travnaté ploše. Vodáci či výletníci s malými dětmi mají v areálu k dispozici kompletní zázemí, včetně sportovišť.

„Na víkendy máme chatky obsazené do konce prázdnin, ale v týdnu se jistě něco najde. Lidé k nám jezdí rádi. I když jsme primárně vodácký kemp, oblíbily si nás rodiny s dětmi, pro které je u nás vyžití. Máme geograficky dobrou polohu pro možné výlety na Úsov, Bouzov či do Loštic a tamního muzea tvarůžku,“ zval provozovatel kempu Sport Relax Bagr Lukáš Papula.

První prázdninovou sezonu si letos užívají lidé na "Tovačovské riviéře", která vznikla po úpravě břehů Annínského jezera. 3. srpna 2022
První sezona na "Tovačovské riviéře": nával i nedostatky a velký nešvar

Majitelé spolupracují s litovelskou půjčovnou lodí In-life. V kempu mají vodáci point, ve kterém si lodě mohou převzít.

Areál provozovatelé postupně zvelebují. Letos vypravili hlavní budovu s restaurací a vybudovali chybějící parkoviště u zelené plochy pro stany.

Zhruba 50 metrů od kempu se nachází jedno z jezer Mohelnického bagru, kde je sice průzračně čistá voda, ale stále se zde těží štěrkopísek. Pozemky patří těžařské společnosti Kámen Zbraslav. Břehy pískovny nejsou upravené a přístup k vodě je místy krkolomný.

„Koupání v blízkosti kempu, na severní straně jezera, se toleruje. Neplaveme nijak daleko. Spíše jen tak relaxujeme v krásném prostředí. Jezdíme se sem koupat odjakživa i rodiče sem jezdili,“ usmívaly se zhruba třicátnice z Mohelnice, které v těchto dnech vyrážejí na Bagr několikrát týdně.

Tropické odpoledne na pískovně Náklo v pátek 22. července 2022.
Nával na Nákle: takto si tam na pláži užívají tropy

Zázemí kempu Bagr

3 kurty na plážový volejbal

Velké dětské hřiště

2 velké party stany pro večerní zábavu

Ohniště s posezením

Badminton a ringo

Areál bývalé dětské ozdravovny se speleoterapií ve Vojtěchově, červenec 2022
Developer Morávek chystá proměnu bývalé ozdravovny ve Vojtěchově

Ceník kempu

dospělí 90 kč/noc

Dítě do 12 let 70 kč/noc

dítě do 5 let zdarma

stan malý (do 2 osob) 90 kč/noc

stan velký nad (2 osoby) 130 kč/noc

osobní automobil 80 kč/noc

motocykl 60 kč/noc

karavan 250 koč/Noc

elektrická přípojka 150 kč/noc

žeton na sprchy 30 kč/kus

chatka 4 osoby 1100 kč/noc

volejbalové hřiště 100 kč/hodina

Zdroj Sport Relax Bagr