Jejím smyslem je zazpívat si koledy společně, sice na různých místech naší země, ale v jeden čas.

„Zpívání koled jsem zažila v Olomouci a moc se mi to líbilo. Říkala jsem si, proč bychom podobnou akci nemohli udělat u nás v Litovli a letos ji opakujeme už podruhé. Moc se na ni těšíme," říká ředitelka Městského klubu v Litovli Hana Vogelová.

Lidé na náměstí Přemysla Otakara ale nebudou zpívat sami. Z pódia jim budou vydatně pomáhat zpěváci Palory, sboru tamního Gymnázia Jana Opletala.

„Máme tady řadu kvalitních sborů a chceme jim dát prostor, aby se mohli ukázat se svým repertoárem a pak s lidmi společně odezpívali šestici známých koled. Naposled to byl sbor Senzakord, letos Palora," pokračuje Hana Vogelová a prozrazuje, že zpěváci si pro letošní společné zpívání přichystali půlhodinový repertoár kapely Čechomor.

„Jak písničky odezpívají, přesně v 18 hodin budou zpívat koledy. A abychom na odpolední program nalákali nejen místní, pozvali jsme i speciálního hosta. Od 16 hodin tak bude na náměstí vystupovat zpěvák Martin Maxa," popisuje středeční program ředitelka Městského klubu.

Česko zpívá koledy v Litovli

Zpívání s regionálním Deníkem je součástí pestrého adventního programu.

„Určitě bych pozvala 11. prosince na vánoční hody na náměstí, budou nachystané farmářské trhy a pro rodiny s dětmi od 15 hodin výborné divadlo Mrazík z Litvínova. Kostýmy i scéna jsou přesně takové, jak je známe ze slavné pohádky. Po nich vystoupí folklorní soubor Majetínek," pokračuje Hana Vogelová a doplňuje, že další větší akce se odehraje ve čtvrtek 17. prosince.

„To chystáme pro změnu dobové Vánoce. Dům dětí mládeže bude mít na starost Ježíškovu dílničku, oslovili jsme i Charitu a Mateřské centrum Rybička, kteří připraví živý Betlém. Chybět nebude ani koncert Tomáše Kočka s orchestrem. Je to výborná kapela, která příchozí určitě příjemně naladí," doplňuje Hana Vogelová.

Více informací o programu zájemci najdou na www.mklitovel.cz

Česko zpívá koledy v Litovli