Podle Pavla Urbáška, náměstka olomouckého primátora, se výběrového řízení zúčastnil sedmadvacetiletý David Gerneš, ředitel Mikulovské rozvojové s.r.o. v Mikulově, Václav Málek, pedagog na Janáčkově akademii v Brně, Miroslav Oswald, šéf souboru opery a operety Moravského divadla Olomouc a také Viktor Šebesta, ředitel agentury Friendyl & Loyal, která mimo jiné pořádá například Festival Colores Flamencos.

„Největší počet kladných hlasů obdržel pan Gerneš a pánové Oswald a Šebesta se shodnými hlasy umístili na druhém a třetím místě. O jmenování pana ředitele rozhodne Rada města Olomouce s největší pravděpodobností už příští týden v úterý,“ informoval náměstek primátora.

To, jestli do funkce nastoupí právě David Gerneš je na rozhodnutí Rady města Olomouce. Ta totiž může nakonec vybrat i jiného ze tří navržených kandidátů.

„Výsledek výběrového řízení je pro radu města doporučující, ta má rozhodující slovo. Může se stát, že nakonec ředitelem pan Gerneš nebude, protože výběrová komise konstatovala, že vhodnými kandidáty na ředitele jsou všichni tři uchazeči,“ sdělil Pavel Urbášek.

Dosavadní ředitel Pavel Hekela šéfuje Moravskému divadlu Olomouc posledních pět let a o post opět neusiloval.

„Současnému řediteli končí funkce k poslednímu září tohoto roku, nový ředitel by se tak vedení ujal od 1. října. Pan ředitel je v důchodovém věku a nemám informace o tom, proč se do výběrového řízení nepřihlásil,“ doplnil Pavel Urbášek.