Vybrané akce ke Dni dětí na Olomoucku

Olomouc - Poděbrady

Neděle 1. června, od 10 hodin na přírodním koupališti Poděbrady

Nelelkujte doma, na Poděbradech se slaví dětský den, a jak jinak než v přírodním duchu. Opéct si můžete špekáček či ochutnat dobrotu z grilu, pro děti bude připraveno malování na obličej, velká opičí dráha, dílničky.

„Můžete si zajezdit na koni, nakrmit a pohladit ovečky, vyzkoušet výrobu domácího sýru a vyrobit si předměty z vlny," lákají organizátoři akce. 

Olomouc - Smetanovy sady

Neděle 1. května od 10 hodin 

Oslavit svátek dětí a zároveň také dvacetiny Nadace Bezpečná Olomouc v neděli mohou návštěvníci, kteří dorazí do Smetanových sadů.

Nebude chybět kouzelník s balonkovou show, cirkus, divadelní představení, taneční vystoupení, soutěže pro děti nebo laserová střelnice, bicykly či jednokolky. Připraveny jsou také výtvarné dílny, setkání se skauty a malování na obkličej.

„Pro větší a odvážnější děti chystáme sportovní hry, zorbing na vodě, lanové aktivity, speciální kola a jednokolky. Laserová střelnice ukáže, kdo má pevnou ruku a přesnou mušku," řekl tajemník nadace Josef Kaštil.

Kromě mnoha zábavných a sportovních aktivit pořadatelé připravili také doprovodný program. Na pódiu se postupně vystřídá divadlo s pohádkou Nebojme se na ulici, kouzelník Šenklin či Cirkus LeVitare s dětskými dílničkami. Divákům se představí také úspěšní tanečníci z Lola´S Dance nebo hudební soubor Mladá krev. Přímo v restauraci Fontána budou pracovníci olomouckého kina Metropol promítat pohádky. VÍCE ZDE…

Olomouc – Chválkovice

Sobota 31. května, od 13.30 do 17 hodin, Fotbalový areál SK Chválkovice,

Atrakce a soutěže o ceny, věcné i sladké odměny a chybět nebude ani tombola, ukázky hasičské techniky nebo prohlídka vozidel městské policie Olomouc. Takový den dětí nachystali na sobtou 31. května sportovci a dobrovolní hasiči z olomoucké městské části Chválkovice. Občerstvení bude zajištěné.

Olomouc - nákupní park Haná

Sobota 31. května od 11 hodin, na Horním Lánu

Vystoupí například Janek Ledecký nebo Dalibor Janda. 

Děti i rodiče čeká celý den od 11 do 19 hodin nabitý hudebně zábavní program, který vyvrcholí velkou soutěží o relaxačně víkendový pobyt pro celou rodinu v Rakousku nebo Chorvatsku.

Děti se navíc mohou těšit na herní koutek s trampolínami, skákací hrad, facepainting, bublinový workshop, zdobení perníčků, divadlo, tvoření postaviček z balónků, výtvarnou a keramickou dílnu, pečení housek nebo malování na trička.

Pro maminky je připraven stánek profesionálního líčení, pro tatínky předváděcí akce motocyklů, ukázka výcviku psů a výstava historických vojenských vozidel.

Olomouc - SK Sigma

Sobota 31. května od 12 hodin, Andrův sportovní areál

Poslední květnový den se uskuteční i Den dětí s SK Sigma Olomouc. 

V rámci dětského dne jsou připraveny atrakce pro děti, mimo to je v programu modelový trénink mládeže SK Sigma Olomouc a samozřejmě také autogramiáda vybraných hráčů SK Sigma.

Začátek akce je ve 12.00 na umělé trávě Androva sportovního areálu (vstup od bazénu), konec je naplánován na sedmnáctou hodinu.

Součástí dětského dne je také nábor nových hráčů do přípravek SK Sigma Olomouc. Takže kluci ročníku narození kolem roku 2009 se mohou hlásit u trenérů mládeže. Neměli by si s sebou zapomenout sportovní obuv. Vzít si mohou klidně i svůj oblíbený míč.

Skrbeň

Sobota 31. května, od 15 hodin na hřišti ve Skrbeni

Oslavu svátku všech dětí naplánovali ve Skrbeni na Olomoucku. Dětský den nazvaný Cesta kolem světa se uskuteční ve Skrbeni. Bohatý program začíná na hřišti od 15 hodin, akci pořádá občanské sdružení Skrbeňáček. (paš)

Velká Bystřice

Neděle 1. červena, od 15 do 18 hodin v Zámeckém parku

Zábavný program pro děti i celé rodiny na nedělní odpoledne nachystali ve Velké Bystřici na Olomoucku. Prvního června se tady bude slavit svátek všech dětí.

Příchozí se mohou v Zámecké parku těšit na hry, soutěže o odměny, skákací hrad a skluzavku, které budou mít děti spolu s kornoutem zmrzliny zdarma. Zároveň si mohou zkusit, jak jim jde cvrnkání kuliček.

„Najděte doma hliněnky nebo duhovky a sejdeme se v parku za amfiteátrem, kde si vyzkoušíme, jak to komu s kuličkami jde," vybízejí pořadatelé. (paš)

Slatinice

Sobota 31. května, od 10 hodin, v areálu Lázní Slatinice

Den plný soutěží a zábavy se v poslední květnovou sobotu koná ve Slatinicích, v areálu tamních lázní.

„V čarovném lese za lázněmi je připravený je bohatý program pro děti každého věku plný soutěží a dalších aktivit. Těšit se můžete například na střelbu ze vzduchovky, zachraňování kočky ze stromu, kvíz první pomoci nebo začarované bludiště," popisují jen část programu organizátoři. Doplňují, že čarovný les bude ukončený v 15 hodin a den dětí se koná pouze za příznivého počasí.

Dub nad Moravou

Sobota 31. května, od 13 hodin na výletišti u splavu v Bolelouci

Dětský den nachystali na sobotu v Bolelouci, místní části Dubu nad Moravou. Tamní výletišti u splavu ožije ve 13 hodin. Pro děti je připravená spousta zábavných soutěží, her a dárků, skákací hrad, vystoupení kouzelníka, modelování balónků a dalších aktivit. K tanci a poslechu pak všem zahraje skupina Záskok. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do dubské sokolovny.

Uničov

Neděle 1. června, od 15 hodin v městském parku a na hasičské louce u Koliby

Pohádkovou cestu, aquazorbing, vodní šlapadla, paintball, jízdu na ponících, malování na obličej nebo třeba prezentaci leteckých modelářů a teraristiky, připravili organizátoři z Domu dětí a mládeže v Uničově na oslavu Dne dětí.

Akce se koná od 15 hodin v městském parku a na hasičské louce u Koliby. V ceně třicet korun je zahrnuta pohádková cesta, minigolf, dopravní hřiště, pěna a odměna pro dítě. Ostatní atrakce jsou za poplatek. 

Štěpánov

Sobota 31. května, od 9 hodin v areálu v Sokolské ulici

Speciální dětský den mají nachystaný ve Štěpánově. Soutěžit se bude o nejkrásnějšího domácího – zvířecího mazlíčka, ale také o nejchutnější domácí bochník.

Na programu bude i ukázka výcviku psů, ukázka deskových her, králičího hopu nebo expozice zvířat. Občerstvení pro děti i dospělé nebude chybět. 

Bouzov – Podolí

Sobota 31. května, od 13 hodin

Na dětský den a kácení máje zároveň zvou dobrovolní hasiči z Podolí, místní části Bouzova na Olomoucku.

Dětský den odstartuje okolo 13 hodiny, máj hasiči podetnou v 16 hodin. Připraveno je i bohaté občerstvení v podobě piva, alka i nealko, pečených makrel nebo specialit z udírny. 

Medlov

Sobota 31. května, od 14 hodin v areálu SDH Medlov

Sportovní disciplíny, prohlídka sanitky, vystoupení dětí z medlovské mateřinky i základní školy, malování na obličej, zvířátka z balonků, střelba ze vzduchovky a airsoftové pistole, ale i ukázka práce malých hasičů. Tak bude vypadat oslava dětí v Medlově.

Vystoupí na ní mažoretky z Mohelnice i Zábřehu, svým umem akci zpestří historičtí šermíři.

Rodiče se svými dětmi mohou v sobotu odpoledne zamířit do areálu místních dobrovolných hasičů, bohaté občerstvení nebude chybět a každé dítě dostane zdarma párek v rohlíku, fruko a sladkost. 

Paseka

Sobota 31. května, od 10 hodin na tenisovém hřišti v osadě Karlov

Klub osadníků Karlov zve širokou veřejnost na Dětský den. Na programu bude Karlovská olympiáda – 6. ročník Memoriálu Pavla Nováka s tradičními i netradičními olympijskými disciplínami.

Soutěžit mohou jednotlivci i družstva, chybět nebudou dárky a pohoštění pro sportovce zdarma. Připravené bude i občerstvení­.