Jirásko vystřídal ve funkci Ladislava Kavříka, který musel odstoupit, protože mu to kvůli zneužití pravomoci veřejného činitele uložil soud. Vzastupitelstvu ale Kavřík zůstává a byl to on, kdo Jiráska za ODS navrhl.

Třiapadesátiletý Jirásko působí deset let jako vedoucí výroby vmohelnickém Siemensu. Vzastupitelstvu byl jako nezávislý za ODS už vminulém volebním období, ale po dvou letech zpracovních důvodů odstoupil. Vroce 2006kandidoval znovu a před rokem také do ODS vstoupil. Vposledních volbách získal nejvíce hlasů. Je třicet let ženatý a má dvěděti.

„Zpodniku mám dobré zkušenosti sřízením lidí. Vím, jak se orientovat na cíle, a to určitě lze aplikovat ve vedení města. Mým cílem je překonat určité komunikační bariéry, které tu vminulosti vznikly. Nebude to jednoduché, vopozici jsou tvrdí soupeři, ale pokud jsou lidi správně motivovaní a cíl je pro všechny přibližně stejný, pak je vyhráno. Nemůžu ovšem akceptovat to, že pro někoho je cílem prohra soupeře. To Mohelnici nemůže prospět,“ řekl po svém zvolení Jirásko.

Potvrdil, že nabídku na místo starosty zvažoval dlouho. „Předpokládal jsem, že půjdu jako lídr ODS do příštího období, události to urychlily odva roky,“ dodal Jirásko. Na radnici nastoupí na plný úvazek od 1.dubna, až předá svou funkci vSiemensu. Do té doby bude starostou neuvolněným. Za svůj první úkol považuje vyřešit současný problém sdodávkou tepla vMohelnici.

Kavřík se na začátku jednání vyjádřil ke svému odsouzení. „Udělal jsem neúmyslně chybu a zaplatil jsem za ni. Chtěl bych ale vyvrátit mýtus, který šíří opozice. Všechny mé další kroky vedly ktomu, aby nevznikly žádné škody městu. Aony opravdu nevznikly,“ řekl Kavřík.

Dodal, že zfunkce neodchází zatrpklý a novému starostovi bude pomáhat. „Když jdu po Mohelnici, mám dobrý pocit. Měl jsem obavu, že si lidé budou přede mnou odplivovat, ale to se nestalo. Mnoho lidí mi naopak vyjádřilo podporu,“ uvedl Kavřík. Většina zastupitelů mu pak šla podatruku.

Opoziční zastupitelka Jana Hamplová se během jednání ohradila proti Kavříkovu tvrzení, že městu nevznikla žádná škoda. „Zrovna dnes budeme schvalovat miliony na zpětnou koupi majetku, který jsme kdysi vložili do Esma. Takže škoda je tu veliká,“ řekla Hamplová.