S novou ředitelkou se dohodl, že odejde k 31.srpnu.

Jeho spor s učitelkou Vandou Fabianovou, kterou propustil kvůli údajnému sexuálnímu obtěžování prvňáků na škole v přírodě, rozdělil školu i obec na dva tábory.

Sepisovala se petice, výlohu obchodu u školy plnily výzvy k odchodu vedení školy. Nyní se už vše vrací do normálu.

„Ano, bývalý pan ředitel je stále zástupcem, ale domluvili jsme se, že pracovní poměr ukončí k 31.srpnu. Je to rozumné a nejlepší řešení, které jsme společně mohli udělat,“ sdělila nová ředitelka školy Andrea Teplá, která je ve funkci od března poté, co vyhrála výběrové řízení.

„Kdo bude zástupcem, o tom budeme teprve jednat, zatím zůstává kolegyně Hulová,“ sdělila.

I když soud dal za pravdu vyhozené učitelce Fabianové, bývalý ředitel je přesvědčen, že pochybila. Ke kauze se už nechce vracet. Podle svých slov jej značně poškodila.

„Vše je uzavřeno. Paní ředitelce přeji úspěchy v práci, stejně tak zaměstnancům školy. Paní starostce děkuji za velice dobrou spolupráci, protože ne každý ředitel vesnické školy najde u zřizovatele zaujetí pro rozvoj školství,“ uvedl Vachutka.

Starostka: Proč ho nenechají být?

Podle starostky Leony Stejskalové se už život v obci vrací k normálu. Ocenila dohodu současné ředitelky a jejího předchůdce.

„Vyřešilo se to, jak nejlépe mohlo. Jen mě mrzí, že někteří si zkrátka dali za úkol pana bývalého ředitele zlikvidovat. Nechápu, proč už to nenechají být,“ pozastavovala se.

„Je to za námi a musí se udělat tlustá čára. Pro všechny to bylo lidsky velmi těžké,“ sdělila Stejskalová.

Spor se dotkl i obecních financí. Po ředitelově prohrané soudní bitvě musela obec jako zřizovatel školy vyrovnat soudní výdaje.

Zůstává v Doloplazech

Ve škole nepůsobí a vracet se tam nebude ani učitelka Fabianová. Odešla do Doloplaz a nic na tom nezmění ani odchod bývalého ředitele z tršické školy.

Původně mluvila o tom, že by se do Tršic chtěla vrátit kvůli dětem, které společně s ní přešly do Doloplaz a rodiče je denně vozí.

Kantorka už dříve sdělila, že se o kauze nechce bavit.

Podle ředitelky Základní školy Doloplazy zůstane už nastálo součástí pedagogického sboru.

„Paní učitelka Fabianová dostane smlouvu na dobu neurčitou a v Doloplazech zůstává i s dětmi. Rodiče a děti jsou u nás spokojeni, to je pro mě to nejdůležitější,“ uzavřela Jana Štefanová.