„Stavba olomoucké prodejny byla zahájena v listopadu minulého roku. Zákazníci se mohou těšit na příjemné nákupní prostředí vybavené moderními technologiemi,“ sdělila Deníku mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

„Jednou z technologií, která značně zpříjemní a urychlí nakupování, je mobilní aplikace K-Scan. Zákazníci si díky ní mohou zboží sami naskenovat a poté už jen zaplatit u některé samoobslužné pokladny,“ zmínila.

VIDEO: Stavba Kauflandu na Tabulovém vrchu v Olomouci. Leden 2021

Zdroj: DENÍK/Daniela Tauberová

Křižovatka se změní na rondel

Orientaci a nakupování podle ní zákazníkům ulehčí přehledný navigační systém u jednotlivých regálů nebo tzv. digital signage, digitální obrazovky nepřetržitě informující o sortimentu, stejně jako čtečky pro ověřování cen.

„Dalším velkým lákadlem budou čerstvé pulty, které nabídnou široký sortiment uzenin, sýrů, lahůdek a masa, včetně toho z vlastního masozávodu Kauflandu v Modleticích. Příjemnou atmosféru budovy podtrhne barevná výmalba prodejních ploch nebo podlahové vytápění,“ popisovala prodejnu u křižovatky ulic Hněvotínský a Okružní.

V lokalitě s frekventovaným provozem na obou komunikacích je dlouhodobě plánováno nové řešení křižovatky. Stávající nahradí okružní. Počítá se také s dalšími úpravami komunikací Hněvotínská – Okružní.

„Okružní křižovatku buduje kompletně společnost Kaufland, stejně jako autobusovou zastávku a poté ji předá městu Olomouc,“ uvedla Renata Maierl.

Stovky nových bytů v okolí

Pro umístění druhé olomoucké prodejny si Kaufland vyhlédl jednu z nejlukrativnějších adres, kde v posledních letech vyrostly stovky bytů a další jsou ve výstavbě.

Právě výstavbou nových bytových domů a zejména "Rezidence Hněvotínská - Za hřbitovem“ zdůvodňuje investor, proč by měl v krajském městě vyrůst jeho další hypermarket. Nejbližší nákupní centrum se nachází na Horním Lánu, kde lidé mohou využít nabídky Terna či OC Haná.

Pozemky na místě průmyslového areálu bývalého Mila koupil Kaufland od ústeckého výrobce drogistického zboží společnosti Schicht. Zhruba půl roku probíhala demolice objektů a příprava plochy pro budoucí výstavbu.