Kaufland je navržen s prodejní plochou o výměře více než 4000 metrů čtverečních. Vznikne celkem 325 parkovacích míst, větší část parkoviště bude zapuštěna do terénu pod obchodním domem.

Frekventovaná olomoucká křižovatka dostane nové řešení. Tu stávající nahradí okružní. Počítá se také s dalšími úpravami komunikací Hněvotínská – Okružní. Rondel vybuduje kompletně společnost Kaufland. „Stejně jako autobusovou zastávku a poté ji předá městu Olomouc,“ řekla Deníku mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Moderní technologie

Stavba prodejny byla zahájena v listopadu minulého roku.

„Zákazníci se mohou těšit na příjemné nákupní prostředí vybavené moderními technologiemi,“ uvedla Renata Maierl.

„Jednou z technologií, která značně urychlí nakupování, je mobilní aplikace K-Scan. Zákazníci si díky ní mohou zboží sami naskenovat a poté už jen zaplatit u některé samoobslužné pokladny,“ zmínila mluvčí.

Orientaci a nakupování podle ní zákazníkům ulehčí i přehledný navigační systém u jednotlivých regálů nebo tzv. digital signage, digitální obrazovky nepřetržitě informující o sortimentu, stejně jako čtečky pro ověřování cen.

„Dalším lákadlem budou čerstvé pulty, které nabídnou široký sortiment uzenin, sýrů, lahůdek a masa, včetně toho z vlastního masozávodu Kauflandu v Modleticích. Příjemnou atmosféru budovy podtrhne barevná výmalba prodejních ploch nebo podlahové vytápění,“ představovala prodejnu u křižovatky ulic Hněvotínská a Okružní.

Stovky nových bytů

Pro umístění své druhé olomoucké prodejny si Kaufland vybral jednu z nejlukrativnějších adres, kde v posledních letech vyrostly stovky bytů a další jsou ve výstavbě.

Právě výstavbou nových bytových domů a zejména "Rezidence Hněvotínská - Za hřbitovem“ zdůvodňuje investor, proč by měl v krajském městě otevřít jeho další hypermarket. Nejbližší nákupní centrum se nachází na Horním Lánu, kde lidé mohou využít nabídky Terna či OC Haná.

Pozemky na místě průmyslového areálu bývalého Mila koupil Kaufland od ústeckého výrobce drogistického zboží společnosti Schicht. Zhruba půl roku probíhala demolice objektů a příprava plochy pro budoucí výstavbu.