Ve jménu Nadačního fondu Miloše Zemana na několika místech podpořila pracovníky zdravotnických a sociálních zařízení. Přivezla jim roušky, desinfekci, krémy na ruce, vitamíny a ovoce.

Ve Schrothových léčebných lázních v Dolní Lipové v pátek 26. února očekával Kateřinu Zemanovou mimo jiné jejich ředitel Michal Dyntera. Během návštěvy se Kateřina Zemanová seznámila s chodem lázní a léčebnými procedurami.

Dcera prezidenta je rovněž patronkou soutěže Anděl mezi zdravotníky.

Ze Schrothových léčebných lázní pochází Veronika Lukášová, která v této soutěži získala druhé místo. Jednu z výher, lehátko od firmy Proma Reha v hodnotě sedmdesát tisíc korun, věnovala Veronika Lukášová lázním, ve kterých pracuje.

„Svoji výhru jsem věnovala lázním, aby se nám vybavení trochu doplnilo. Nominaci do soutěže jsem přijala proto, že si to lázně a její zaměstnanci zaslouží. Jsme stále v provozu. Léčíme kožní, psychiatrické problémy a indikace s látkovou výměnou. Nyní se přidali také klienti po Covid-19. Lidé se tady rozdýchají a upevní si zdraví,“ uvedla.

Kateřina Zemanová by podle svých slov jménem Nadačního fondu Miloše Zemana ráda v nejbližší době navštívila ještě další Alzheimercentra, pokud to epidemiologická situace dovolí.

„David Novotný mě také požádal, abych se stala patronkou také druhého ročníku Anděl mezi zdravotníky. Toho si moc vážím, protože dovede ideálně propojit svoje znalosti s mými možnostmi a jsme schopni vytvořit přínosný projekt,“ poznamenala.